vhitny

výměna občanského průkazu?

Mám trvalé bydliště v Ostravě. Za 2 měsíce mi vyprší platnost občanského průkazu. Jenže momentálně bydlím na Šumavě a kvůli praci nemůžu do Ostravy přijet ani zůstat delší dobu. Vymění mi občanský průkaz i na mém přechodném (nynějším) bydlišti?? Nebo pouze tam, kde mam uvedeno trvalé. Děkuji za jakoukoliv radu. Omlouvam se za kategorii ale nevim jak bych to mela zaradit

Odpovědi
Nuk nuk

Tuším, že je možné vyřídit si výměnu OP i jinde než v místě trvalého bydliště, samozřejmě v obci s rozšířenou působností.
Pro jistotu přikládám i odkaz, kde jsem informaci našla, snad Vám bude k užitku.

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/708/­.cmd/ad/.c/307/­.ce/14601/.p/12301?s=p­r%C5%AFkaz&l=10&i=0­&POSTUP_ID=121&P­RVEK_ID=45