Weroniq

zlomenina vs. naraženina/vymknutí

nešikovným pohybem jsem si udělala něco s palcem u ruky, luplo v tom a bolí to celý den, hýbat s tím jde, ale bolí to, neotéká to – kdy se jedná „jen“ o naraženinu nebo vymknutí a následné navrácení do kloubu a kdy už to může být zlomenina? otok, bolest, nemožnost pohybu údajně nejsou směrodatné

Odpovědi
MacChill

Měl jsem zlomený palec, nejdříve mi docela otek , nemohl jsem s ním uchopovat věci a vůbec hýbat, myslím že na palci je otok směrodatný.