Avatar uživatele
Pokročilý

Zkušenosti z OSPOD

přesněji,jejich reakce,jednání,chování pracovníků, a jak na vás působí jejich práce...

Mě osobně jejich práce připomíná správu a údržbu silnic...
A co vám?
Doplňuji:
Taky vše lepí na poslední chvíli a jen tak,aby se neřeklo...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nemám s nima dobré zkušenosti,nikdy si nejsem jistá,jestli chtějí skutečně pomoci a nebo se jen zviditelnit na nějakém zapeklitém případu. Většinou mi přijde,že se jedná o staré pany,které dítě viděli jen na fotce. Samozřejmě,že jsou určitě mezi nima i vyjímky,které potvrzují pravidlo.
Jen nevím,jak jste myslel to Vaše přirovnání?? To bych prosila vysvětlit. Díky

OSPOD-Odbor sociálně právní ochrany dětí

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Co je OSPOD?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Jan07

S různými OSPODy komunikuji v dobrém i zlém již několik let a osvědčilo se mi důsledně po úřednících vyžadovat odpovědnost za jejich rozhodování. Oni by se totiž vždy rádi vymluvili na pravidla a zákony , které musí dodržovat a často vypínají svědomí i tam, kde by je s úspěchem mohli použít. Ono je to totiž mnohem pohodlnější, jednat podle pravidel, která nikdy nemohou popsat každou možnost. Čím jsou podrobnější, tím více příležitostí k výmluvám. Mít odpovědnost za manipulaci s druhými je totiž bolavé a nebezpečné. Obecně se lidé raději schovají za pravidla. Jeden z prvních toto nebezpečí rozpoznal pojišťovací úředník Franz Kafka, který varoval svět před zneužíváním úřední moci. Kam to vedlo později je známo. Pokud si dáte práci s prozkoumáním procesu a výpovědí Adolfa Eichmana, organizátora šoa (holocaustu), zjistíte, že jeho obhajoba je podobná obhajobě mnoha dnešních úředníků. Moje rada je tedy vyžadovat po každém úředníkovi odpovědnost za jeho práci a rozhodování se všemi právními důsledky. To znamená i s odpovědností finanční. Úředník je člověk jako každý jiný a jestliže za špatné rozhodnutí přijde bolavá finační sankce, dobře si rozmyslí zda bude rozhodovat sám nebo v souladu se všemi zúčastněnými. Chce-li rozhodovat přesto sám, písemně jej seznamte se všemi riziky a žádejte od něj písemné potvrzení, že přijímá plnou odpovědnost za své rozhodnutí. Je zajímavé jak často úředník pod tímto tlakem vymyslí další a pro vás přijatelné řešení, které by bez vašeho tlaku vůbec nenavrhl. Zásadně jednám slušně, ale jestli mi připadá řešení nepřijatelné, jsem ochoten jít po žebříčku služební odpovědnosti třeba až na ministerstvo. Případně nechat věc k rozhodnutí soudu, ale to je zoufale zdlouhavé a náročné na dokazování. Soudy také dávají přednost argumentaci úředníka, neboť ten mluví jim srozumitelnou řečí. Chcete-li uspět, nestačí, že máte pocit, že jste v právu. Musíte svou argumentaci do této řeči přeložit nebo si zjednat advokáta, což nemusí být levné. Pokud máte talent na jazyky a tuto řeč ovládnete, hajte se sami. Žádný advokát není totiž schopenbezchybně sledovat vaše cíle, pokud je tedy máte definované vy sami.

Avatar uživatele
Pokročilý

NickD

Samá záplata ....

Většinou snad rozvedené feministky,které si léčí mindráky na druhých,ale s péčí,starostlivostí a v zastupování dětí jen plácají čísly o výživném.....

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1122
Zlatý marci1 872
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 462
Zlatý led 445
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.