ondra07

Zkušenosti s bambusovým materiálem na oblečení?

Teď jsem hledal na netu nějaký materiál, který perfektně saje pot, našel jsem bambusovou módu. :)
Nejen, že pohlcuje pachy, je taky antibakteriální, jemná jako hedvábí apod… Složení 95% viskózy z BIO bambusu a 5% elastan.

Hledám něco, v čem se nebudu tak potit, co pohltí pot a nepůjde to cítit.. takže tohle asi zkusím a budu očekávat kladné výsledky. Recenze to má opravdu dobré, hodně lidí psalo, že je to moc super.. lepší materiál asi neexistuje.

Má s tím někdo zkušenosti? Cena jednoho trika je cca 590 Kč, najdete i za 300, ale složení je např. pouze 60–70 % viskozy.. což je málo.
Pro zájemce: http://www.bam­butik.cz/muzi/tric­ka-pod-kosili/slim/3772-slim-v-vystrih-bily.html#/barva-bila/velikost-m

Nejlepší odpověď
gecco

Mám několikery ponožky a triko – a vřele doporučuju…
😉
Samozřejmě, je potřeba, aby sis na materiál ´šáhnul´, už jsem ´potkal´ i nepříjemně působící na omak…
To, co mám – saje, (asi) potlačuje pachy (ponožky nesmrděj – nebo aspoň ne tak, abych to zaznamenal), triko je poměrně příjemné (připomíná bavlnu, ale rychleji ´schne´).
___
Abych to porovnal – znám jen jeden pro mne příjemnější materiál – a tím je vlna – zvlášť merino…
Ale tam se ocitáme poněkud mimo cenovou hladinu bambusu (má ´levná´ merino trika se pohybují okolo 1300,–; kdybych je kupoval v Česku, pak cca dvojnásobek)…
😉

Další odpovědi
Nechápavé

Doporucuji

odik

Bambus není špatný, funkční umělé materiály se stříbrem taky ujdou, ale každý z nás je jiný … pokud máš prostě sklony k tomu se potit víc, tak tě nezachrání nic … a aby to nebylo cítit? Znova, každý člověk je jiný, tak hold musíš v létě nebo po sportu prát častěji než ostatní … to jen aby sis nemyslel, že to bude zázrak a spása všech problémů