Damiana

Zkoušeli jste „perníkovou“ drobenku?

Do pekáče vymazaného máslem se dají vypeckované švestky a na to drobenka, do které se přidá perníkové koření. Je to takový počeštěný crumble – prý z Pardubicka. Podává se se smetanovou zmrzlinou.
Zkoušeli jste někdo? Váš názor na tu drobenku?
Doplňuji:
Dají se dělat i jednotlivé porce v kokotkách, je to praktičtější při servírování, kvůli štávě. Můj názor. 🙂

Nejlepší odpověď
hanulka11

Hmmmmmm to vypadá zajímavě to zkusím dík za tip, já dělám drobenku se skořicí
Doplňuji:
WeeBear můžeš vyzkoušet toto jestli neznáš http://recepty­.vareni.cz/crum­ble/

Další odpovědi
aramah

Zní to dobře, také vyzkouším.

WeeBear

Zní to úžasně. Zkusím v létě, až budeme mívat doma zmrzlinu pravdielně, ale určitě je to dobré i bez ní. Akorát já bych volila pro sebe asi spíše jablka. 🙂

Andělé

Jé,Damiáno a Hanulko,děkuju za tip,hned zítra vyzkouším…
Drobenku zbožnuju,i švestky či klasicky jablka,mnááám,už ted se olizuju..
Jsem si jistá,že to bude náramná bašta a ještě k tomu levná,no úžasné!
Děkuju.:-)

tazatelka

Ano, občas dávám i na tvarohovo-švestkový koláč žmolenku míchanou, půl obyčejné, půl perníkové. Dost často dělám žmolenku jen z perníku, nemusí se dávat mouka, stačí jen perník + máslo. To pak říkáme, že máme „zdravý koláč“ 🙂.