Kepler

Jak na drobenkový koláč tvarohem?

V pečení koláčů jsem začátečník a tak by mě zajímalo, jakým rozumným způsobem udělat druhou tvarohovou vrstvu tak, aby byla souvislá a rovnoměrná. Na plech s pečicím papírem se nasype základní vrstva drobenky, která je ovšem sypká. Tvarohová náplň je ovšem velmi viskózní a nijak se se rozprostřít nedá. Tak to tam zatím po troškách kydám lžící a výsledek bývá tristní. Závěr je jednoduchý: pak se to zase zasype drobenkou a šup do trouby. Jinak doporučuji, fakt je to mňamka.

Nejlepší odpověď
lucille

Já dělám drobenku trochu vláčnější a spodní vrstvu umačkám aby byla primáčklá k plechu (vzhledově pak vypadá jako nejaké těsto) pak na to dám tvaroh a jde mi to hezky rozmazat, nakonec posypu zbytkem drobenky.

Když už jsme u toho výborný je tento koláč i s pudinkem (místo tvarohu) 😉