Lukynxd

Zkontroloval by mi někdo prosím?

Dobrý den, zkontroloval by mi někdo prosím tento příklad?
P.S. – odpověď ať píší pouze ti, kteří tomu rozumí či se tímto zabývají, děkuji.

Nechci přímo postup, o to mi nejde. Takže pokud jsou tu tací, kteří mažou každý příspěvek ohledně domácích úkolů, tak sem ani nechoďte.

Podle mě není potřeba přepisovat celé zadání…
Každopádně zde můj zápis:
m= 12 kg

EK= 300J

v=?(m/s)
Samozřejmě použiji vzorec: 1/2 . m . v2
Přičemž v tomto výpočtu je potřeba i vyjádřit neznámou ze vzorce, tedy v2. Čili normálně vyjádříme neznámé, také musíme dát do odmocniny, abychom se zbavili v2 a měli pouze v.

Vyšlo mi odmocnina z 50, což je bratru 7,01 po zaokrouhlení 7 m/s. Mělo by to tak být?

Tedy pro jistotu i zadání: Kinetická E tělesa o m = 12 kg vzhledem k povrchu Země je 300 J. v=?

Děkuji všem, kteří mi poradí, pokud tento příklad nemám správně.

Nejlepší odpověď
orwell

Chápeš to 👍😄

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.