Petr kovar 1

Zitra du na 13 letou prohlidku jaky to tam je a co my bude dělat a musí tam jit semnou někdo z rodiny ??

Odpovědi
Funna

Co očekávat:

  • dítě změří a zváží, zjistí, zda netrpí podvýživou nebo nadváhou,
  • provede vyšetření zraku a sluchu,
  • změří dítěti tlak,
  • provede vyšetření moči.

Prohlídka ve třinácti letech zahrnuje kromě běžného celkového vyšetření ještě vyšetření psychosociálního vývoje, tedy jak se puberťák projevuje, jak se začleňuje do kolektivu atd. Důležitý je i vývoj motorických dovedností. Lékař dítě při této příležitosti poučí o rizicích souvisejících se zahájením sexuálního života, a informuje ho o metodách ochrany proti nechtěnému otěhotnění a o možných infekcích. Dívek se lékař zeptá, jestli už zahájily menstruační cyklus. Dalším tématem, které by měl lékař s vaším potomkem probrat je volba studijního zaměření, případně volba povolání s ohledem na případná zdravotní omezení.
http://www.kli­nikazdravi.cz/No­vinky/Preventiv­ni-prohlidky-v-11-a-ve-13-letech-320759
a myslím, že rodič tam být nemusí, ale není na škodu…

nyjono

Zítra? V sobotu??
A taky si myslím, že ve 13 bys už mohl umět lépe psát v českém jazyce.