smutný

Žena chodí k psychologovi, nejdříve kvůli matce, teď prý kvůli mně. Pozná psycholog, když žena lže a ničí záměrně vztah?

manželka začala před 1,5 lety chodit k psych. důvod -bylo mi řečeno s matkou i otcem -jsou rozvedeni -trauma z dětství, komunikace na mrtvém bodu s rodiči, to jsem pochopil, jenže-pak se dozvíte, že vlastně nechodí kvůli rodičům, ale kvůli mně. v pořádku -dávám návrh, choďme společně, prý to nejde tvrdí prý p. dr. říká, že to nejde, důvod nadržování, že se již znají. Jak vyhodnotí, určí lékař, když manželka obrací skutečnost, nemluví pravdu, použije Vás jako protivníka a problém, aby byla litována a zachraňována před „nepřítelem“, ale je to naopak? Co s tím,jak dál? Jsem v koncích, nic z toho nechápu, když nepozná psych. pravdu a jde vlastně špatným směrem, protože nezná pravou skutečnost, protějšek

Nejlepší odpověď
Hlada

Neprožívej to tak. Někdo se chodí vykect do hospody, někdo k psychologovi. Psycholog je filozof, není to žádný lékař ani soudce. Nehledají žádnou pravdu, žádného viníka, jen rozebírají situaci a hledají cestu, jak by se žena mohla přivést do normálu. O tom, že je nějak rozhozená, nepochybně ví. Jinak by tam nechodila.

Další odpovědi
dubraro

Psycholog to pozná, ale nic s tím nenadělá. Ostatně je placený za to, že si klienta vyslechne a popovídá.

aliendrone

Hele, buď chlap a nehledej okecávky.

  1. Prověř si, jak to DOOPRAVDY s tím psychologem je – některá „chodí k psychologovi“, jiná „na jógu“, další „na kosmetiku“ – a přitom všechny 3 možnosti mohou znamenat reálně něco „úplně jiného“, byť jde o TOTÉŽ. MOŽNÁ to pak najednou všechno začne „dávat smysl“. ;) :)
  2. Pokud je žena opravdu nějaká neurotička či jinak „obecně pako“ – jistě jsi VĚDĚL do čeho jdeš, než zaznělo tvé ANO a máš připraven „plán B“. Přesnou situaci zde nikdo nezná, tudíž ti nemůže ani dobře poradit jinak, než OBECNĚ, což NESTAČÍ.
  3. Ženský prostě JSOU takový (ostatně i někteří chlapi :D), potřebují se vykecat, svěřit se, mají „své dny“ a tak vůbec. MOŽNÁ bys měl přestat kňourat, ale popřemýšlet, jestli bys v tomhle ohledu nezmohl něco i ty sám (ve smyslu jestli zdrojem jejích frustrací nejsi NÁHODOU ty sám – totiž ono z toho CO a JAK píšeš to hned z první tak vypadá) ;) :)
  4. Nebuď „genderově progresivní“ srábek a přijmi svoji chlapskou roli – i ta „nejnejnej“ ženská VŽDYCKY bude frfňat, stěžovat si a NIKDY nebude spokojená (i kdybys byl Superman a přinesl jí „modré z nebe“) atd., tohle snášet jaksi patří k chlapskému údělu

Nechci být hnusnej, protože lidské povahy jsou různé a můžeš mít pravdu, že tvá žena je SKUTEČNĚ MAGOR (takových je dnes opravdu čím dál tím více > důsledek systematicky vymytých mozků již od dětství) – tady ovšem NIC z tvé strany nepomůže. Ale jak jsem již psal – viz bod 2.

da ny

Celkem logicky nemůžete být přítomen u její terapie. To byste museli navštěvovat před/manželskou poradnu spolu i zvlášť. Jak se podílíte na práci v domácnosti, s dětmi apod.? Jestli je přetížená. Zda je spokojená sama se sebou, se svým životem. Kdo nemá zdravě rád sám sebe (přijetí sebe sama), je bez zdravého sebevědomí, nemá co nabídnout druhému.
Netušíme zde, jaká je Vaše vzájemná komunikace, spolupráce. Pravda není jedna, každý vidí tu svou.
Někdy „vysává“ jeden partner toho druhého.
Dnes chybí mnoha klidem základní vitamíny, minerály. Jejich deficit a stres způsobuje to, že lidé dnes „nic nevydrží“. Proto je tolik depresí, únavových syndromů apod. (to bude mnohý psycholog/psychiatr nerad slyšet :)).
U psychicky méně „odolných“ lidí, bývá deficit vit. B1 (stačí 1 čaj či káva denně a je na dně s B1), B3, D3 a hlavně Mg (společně s vápníkem). Plus řada dalších vitamínů (zejména béčka) a minerálů.
Také je důležité, aby člověk věděl co nechce (jak nechce žít). Více, než to co by si přál. Někdy se stává, že si partneři dají maximum, co mohou. Pak už to dál nejde, nemají si co říci, nabídnout. Pak je čas, včas a se ctí, odejít ze vztahu, než dojde k sebezničení jednoho z partnerů nebo zničení jednoho partnera, tím druhým (diktátor, alkoholik. lenoch, násilí, psychický teror aj.).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Jen technická poznámka: opravdu obvykle nelze kombinovat individuální a párovou terapii.