Rokio

Zemřel Stalin přirozenou smrtí?

Nebo ho někdo zabil?

Nejlepší odpověď
Drap

Údajně zemřel přirozenou smrtí. Jestli to bylo jinak se už stejně nedozvíme co se mne týče, tak je i to jedno.

Další odpovědi
Kepler

Zemřel sám, přirozenou smrtí a nemocný. Ani jeden doktor neměl odvahu ho léčit, aby v případě neúspěšné léčby nepřišel o hlavu. A tak se ani stoprocentně neví, na co vlastně umřel.

marci1

Údajně zemřel na krvácení do mozku.

Ve čtvrtek 5. března 1953 ráno svět strnul. Moskevský rozhlas ohlásil, že Stalin onemocněl.
Ve skutečnosti upadl do bezvědomí už v noci na 1. března. Po obvyklé pijatice s vybranými členy vedení šel spát. Byla neděle. Strážní se báli ho dopoledne vyrušovat, měli to zakázané. Nakonec za ním zašli až v deset hodin večer. Vyděsili se. Ležel na zemi, byl v bezvědomí a pomočený. Jeho hodinky se zastavily na půl sedmé, zřejmě se ráno šel napít a přepadla ho mrtvice.

Podrobněji: https://www.id­nes.cz/technet/­vojenstvi/sta­lin-umrti-62-let.A150305_111­906_vojenstvi_mla

EKSOT123

Nejspíš ho nikdo nezabil.
Zajímavá mi přijde informace, že na den jeho smrti byla naplánována deportace Židů. Trochu to připomíná biblickou knihu Ester. Bohužel se informace o té deportaci různí. Jestli měli být deportování pouze Židé z Moskvy, nebo celkově a kam. Ale mělo to být 5. 3. 1953. Vzhledem k tomu, že Stalin měl být už od 1.3. v bezvědomí, tak zřejmě k deportacím nedošlo.