Avatar uživatele
Boy 13

Je finančně výhodnější si ohřívat vodu na čaj normálně ve varné konvici, nebo v kastrůlku na plynovém sporáku?

Dobrý den, chci se zeptat… denně si dělám 1 litr zelenýho sypanýho čaje, a tak se chci zeptat, co je finančně výhodnější, jestli si ohřívat vodu na čaj normálně ve varné konvici, nebo v kastrůlku na plynovém sporáku. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3102 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

To ti nikdo neřekne, pokud nebude vědět tvou cenu elektriky a plynu a tepelné ztráty v obou případech ohřevu…
😉
Ale dovolím si odhadnout, že při těch cca 15 Kč, které měsíčně bude ohřev v obou případech stát, se rozdíly budou (za měsíc) pohybovat v řádu desetihaléřů – považoval bych je za nevýznamné už i jen vůči ceně kvalitního čaje…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Podle mého názoru a zkušeností je lepší varná konvice. Možná, že se tu objeví i jiný názor a tak se podle toho řiď.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
xxx3

energeticky je to výhodnější ve varné konvici. Na sporáku daleko víc tepla přijde vniveč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Řekl bych,že v kastrůlku na plynu,elektrické konvice určitě žere více proudu než kolik vyjde vaření na plynu,pokud máš butanovou láhev,tak to bude ještě o dost levnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Selským rozumem uvažuji tak, že na plynovém sporáku je nutné rozehřát kastrůlek a od něj se ohřeje voda. Také záleží na typu kastrůlku, jeho materiálu, tvaru a poklici.
Varná konvice je určena přímo k vaření vody, měla by být rychlejší a levnější.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Jugar, ReHu: vaše některá tvrzení mi připadají poněkud problematická:
„pokud máš butanovou láhev tak to bude jěště levnější“ = pokud myslíš propan butan, pak lahve se distrinuují tam kde ještě není zavedena plynová přípojka. Určitě plynkterý Ti někdo nalahvoval a autem dovezl nebude levnější než ten, který do domu putuje stabilníma trubkama…

„na plynovém sporáku je nutné rozehřát kastrůlek“ – a u elektrické konvice je třeba zahřát tu konvici, přinejmenším její topnou část, která může být i podstatně těžší než ten kastrůlek.

před 3102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Otázka zněla,co je fin.výhodnější.
Nevím na jakém plynu kolega ohřívá,napsal jsem svůj názor a vím,že když já ohřeju litr na mým sporáku,kde mám propan butan,tak mě to vyjde daleko levněji než v rychlovarný konvici.

před 3102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Napsals to ale tak, že to zní, že vaření na PB z lahve je levnější než vaření na zemnním plynu z trubky. A to je to co rozporuji. Elektrika X plyn teď neřeším, nemám pro to data. Osobně radši plyn a smaltovanej hrnec nebo skleněnou konvici a je mi jedno jestli je to o halíř dražší nebo ne. Jakmile zůstane horká voda pár minut v el. konvici musím ji vylít, protože mi smrdí. Přestože máme (v kanclu) konvice z velké části nerezové, tak to není tak hrozné jako u celoplastových.

před 3102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Varné konvice stojí za prd,to mi věř,rychle se voda nemá přivézti k varu,ale pomalu,pozvolna,pak je to voda,tak jak má být.
Každej furt někam chvátá a má z toho akurát prd.

před 3102 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek