tonyped

Zelené bliknutí. Co to je?

Šel sem tak ve skoro úplné tmě po bytě. Najednou sem uslyšel lupnutí a uviděl ve volném prostoru malinký zelený záblesk. Byla to jen zelená tečka, která s lupnutím jen blikla v prostoru. Nikde u zásuvky, nebo u nějakého zařízení, ani moc blízko u zdi. Kvůli tomu lupnutí pochybuju, že se mi to jen zdálo. A pokud se mi to teda nezdálo, tak mě zajímá co to bylo. Jestli nějakej fyzikální jev, nebo tak něco. Ptám se na to prostě že zvědavosti a abych se možná i dozvěděl něco novýho.

Odpovědi
cochee

To bylo nejspíš za umělohmotným krytem (pokud to byla zásuvka, tak je něco nedobře). Tím, že to světlo jiskry bylo rozptýleno tou umělou hmotou, tak se ti zdálo prostorově jinde než v tom zařízení. Ještě mě napadá mikro-kulový blesk, ale to je už pěkný úlet 🙂 jinak mě nenapadá, co by mohlo v bytu ve volném prostoru zablýsknout se zvukovým efektem.

Já takhle vídám pravidelně v restauraci blýskat stykač v průtokovém ohřívači na umyvadle.

Mapel

Je to projev nervové soustavy. Člověku se zdá, že něco slyší, ale je to vnitřní zvuk a ten záblesk je pak vyvolán nervovou soustavou. Něco jako mžitky před očima.

Když to přirivnám k elektrině, tak mezi dvěma nervovými zakončeními přeskočí jiskra a to je ten pocit, že jsem slyšel lupnutí a záblesk. Člověk to má i ve dne, ale je okolo hluk a nepostřehne to. V noci je tma a ticho, proto více vnímá své vlastní tělo.