Avatar uživatele
draza

Ze zdravotních důvodů dcera nemůže vykonávat noční směny v Coll centru/má na to potvrzení od lékaře/.

Může ji zaměstnavatel k vůli tomu vyhodit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4103 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nevm,ale u nás ,kdo zratí zdravotní způsobilost a není možnost ho přeřadit na jinou práci,tak odchází-bez odsupného.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

Zaměstnavatel může všechno, to za prvé.

K Vašemu problému:
pokud nastoupila do call centra již s tímto omezením, neměl by ji moct vyhodit.
Pokud k tomuto omezení přišlo po nástupu a předtím dělala oční, tak může.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AndreiRanger

Kvůli tomu jistě ne, ale bohužel kdo chce psa být, hůl si najde. Takže pokud ji bude chtít vyhodit vyhodí ji kvůli něčemu jinému. ( ale v klidu to může udělat se všemi )

Z druhé strany, pokud k tomuto omezení přišla až zásluhou call centra, může zkusit "nemoc z povolání", tj. odchod ze zaměstnání z vlastní vůle s 12ti měsíčním platem jako odchodným. ( vím že asi odejít nechce,jen poukazuji na možnost)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Pokud má zaměstnavatel možnost zaměstnance převést na JINÝ druh práce (tedy nejedná se o zaměstnavatele, který zajišťuje pouze noční provoz call centra), tak by nemělo hrozit ´vyhození´ resp. uplatnění řádné výpovědi.

----------------

§ 41/1.f)
Zaměstnavatel je povinen převést zaměstnance na jinou práci, je-li zaměstnanec pracující v noci na základě lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče uznán nezpůsobilým pro noční práci(...)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h3.aspx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

On ji nevyhodí. On ji propustí protože pro ni nebude mít jinou práci.
Jedinej rozumnej důvod proč člověk nemůže dělat noční směny je těhotenství.
Lidé zvolili jsme si kapitalismus, je se třeba s tím smířit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

A dcera nastupovala do Coll centra s nočním provozem již s tímto handicapem?

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony