mobidik1962

nemoc z povolání

Dobry den. Dne 24.7.2009 mi byla přiznána nemoc z povolání,smlovu jsem měl do 31.8.2009.Od zjištění nemoci jsem byl na nemocenské až do 31.12.2009 a pojištovna mi doplácela do pruměru.Od 1.1.2010 jsem na UP a od pojištovny jsem nedostal nic a tak jsem se vypravil k byv. zaměstnavateli a ten se divil.pojištovna se vymlouva na zaměstnavatele,že jim uvedl lživé informace Jak mám postupovat.400 je má­lo

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V této oblasti se neorientuji, takže jen můj názor. Zaměstnavatel je ze zákona popjištěn, tedy vy u zaměstnavatele jste pojištěn a tudíž jednáte s pojišťovnou (Česká nebo Kooperativa).
Vyzval bych jak zaměstnavatele tak i pojišťovnu, aby vše dali do pořádku, navíc pojišťovnu bych upozornil na skutečnost, že dle lékařského posudku, který jste měl jistě vypracován jim zaměstnavatel hrubě zkreslil informace o vašem zdraví a tudíž že se domníváte, zda nenaplnil skutkovou podstatu některého trestného činu.
Pojišˇ%tovna je povinna konat na základě tohoto oznámení a následně i po předložení veškeré dokumentace pojistnou událost vyřídit. Ano, z jejich strany je vaše nemoc z povolání pojistnou událostí, neboť jak jsem uvedl v úvodu zaměstnavatel ze zákona musí za každého zaměstnance odvádět od 1 do 4 promile z vyměřovacího základu pojistné.