maza75

Přeřazení na jinou práci ze zdravotních důvodů

Dobrý den, stal se mi pracovní úraz. Zaměstnavatel mne chtěl převést na jinou práci, ale ani tuto profesi dle lékařského posudku nemohu vykonávat. Zaměstnavatel se ještě radí s panem doktorem o jiném vhodné pracovní pozici. Musím chodit do vyřešení nového pracovního zařazení do práce? Má zaměstnavatel nárok na nezávislé posouzení mého zdravotního stavu?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud vám zaměstnavatel neposkytne nějaké vélno /neplacené, dopvolená a pod. / musíte do práce chodit. Stejně tak má právo na nezávislé posouzení vašeho zdravotního stavu.