Přerazení na jinou práci

Dobrý den, pracuji jako manažerka obchodního podniku, a to již 7 let.Jedná se o zahraniční firmu,která ctí pravidlo, že každý manažer by měl po 2 letech změnit pozici,tedy z ekonoma být třeba výrobním manažerem,případně po 2 letech odejít na jinou pobočku v rámci firmy.Žádnou takovou podmínku v prac.smlouvě sjednánu nemám,ale tlaky ředitele jsou neustupující.Prosím o radu,zda má ředitel právo nás donutit ke změně manažerské pozice,jestliže nic takového nemáme zakotveno v pracovní smlouvě,ba naopak,já osobně mám přesně uveden název pozice „finanční manažerka.“ Děkuji vám za odpověď.Karla

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud máte v pracovní smlouvě uveden druh práce a místo výkonu, tak vyjma zákonných možností vás přeřadit nemůže. tolik dle zákona.
A nyní ze života:
Myslíš, že si nenajde něco, aby tě vyrazil třeba bez odstupného. Nepodepíšeš změnu, nepodepisuj, však já si poradím.

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

co je psáno to je dáno – ale jak je psáno výše, znepříjemnění pracovních podmínek není pro nadřízené problém, je to tedy jistá forma „páky“ na Vás

pondělí

Oproti,několika odpovědím,které jsou až moc socialistické,něco s kapitalizmu,
MUSÍME SI UVĚDOMIT,ŽE MAJITEL VE SVÉ FIRMĚ MÁ INVESTOVÁNO MNOHO SVOJICH PENĚZ A DUŠEVNÍHO MAJETKU A TAK SAMOZŘEJMĚ CHCE,ABY SE MU VŠE ZHODNOCOVALO,A PO­KUD VÁS ZAMĚSTNÁNÍ BAVÍ,NEBRAŇTE SE POSTUPU,NA ZÁPADĚ TOTO NAŠE SLIMÁČÍ ČEŠSTVÍ NECHÁPOU,A DIVÍ SE,ŽE NEMÁME ZÁJEM JÍT NAHORU NA POZICE A TO I LÉPE FINANČNĚ HODNOCENY,
A TAKÉ JSME JEDNA Z MÁLA ZEMÍ,KTERÝ SE HLÁSÍ KE KAPITALIZMU A MÁ NAKOVÝ PANFLET,JAKO JE ZÁKONÍK PRÁCE,VŠUDE VE SVĚTĚ JSOU ODBORY,PROTOŽE JEDINEC ,PAK MŮŽE SPOLÉHAT JEN NA JEDNA PANÍ POVÍDALA.
a to k vám hovořím z praxe,proležel jsem několik let po nemocnicích,jako zaměstnanec,protože mi bylo blbé umírat za živa,udělal jsem si nějaké školy,a první miliony,jsem vydělal,v nemoc­nici,již jsem o tom jednou psal
teť kromě soukromého lékaře,zaměstnávám několik desítek zaměstnanců a první co jsem udělal,přivezl jsem s Francie rektora na zavedení odborů ve své firmě,a nyní bez odborové organizace neudělám žádné změny,jsem klidný ,spokojený já i zaměstnanci,
A co u vás máte odbory,a proč ne ????

Jambalaya

Narozdíl od některých názorů zde uvedených si myslím, že pokud se jedná o změnu manažerské pozice za stejné nebo lepší peníze, pak je vše v souladu se zákoníkem práce. Nejedná se o přeřazení na jinou práci v tom smyslu, že místo manažerky budete prodavačka.
Název finanční manažerka je velmi široký a nelze jej přesně definovat, což je nejspíš také záměrem.
Další věcí je místo práce, dle zákoníku práce musí být místo práce uvedeno v rámci města, tedy máte-li uvedeno např. Praha, pak je na libovůli vedení, zda vás pošle pracovat do Kobylis či Modřan a vy nemůžete mít žádné námitky.

colombo3

Karlo, ano tato zahraniční firma,třeba Tesco,Lidl,Plusy a já nevim co ještě,má určitě ve smlouvě nějakou větu,která s Vámi může manipulovat,jak na jinou pobočku,tak na jinou práci,pořád budete ale manažer nějakého úseku se stejným platem, dietami,straven­kami,ohodnoce­ním atd.Tato firma má i právně ošetřeno, že s Vámi může „vorat“, když nebudete chtít toto přijmout,budou Vám podstrkovat „novou"smlouvu,ale jen jako zaměstnanec a tak bacha,nepodepi­sovat, a ředitel Vás bohužel může .....,přijdete o osobní ohodnocení atd.a další výhody manažera.A tak Vás donutí buď odejít nebo ????poslouchat.Ale nemůže Vás donutit k dělání práce nad rámec Vaší práce,na to je zákon a taky jiná smlouva,ale pracovat jako manažer finanční můžete klidně jako výrobní,to je, že klidně půjdete na noc s lidma – brigádníkama,do­plňovat zboží a dřít se s paletama.To je všechno reálný,tak hlavu vzhůru a uvidíme, řekl slepej,hodně úspěchu u těchto firem.Někdo psal přede mnou,tyto firmy-upřesňuji, mají právo své manažery posílat na místa v rámci republiky, ne že nastupuje v Praze a tam taky skončí.Je to přesun lidí tam, kde se zrovna otevírají nové hyper,takže ani proti tomuto nic nezmůžete.Už jen do Vašiho školení investovala firma na začátku,aby jste byla k dispozici,nevim jestli si to pamatujete,ale určitě jste něco podepsala a upsala se "čertu“.byl to detail,ale funguje.

colombo3

Vaše názory jsou docela „dobrý“,kde žijete,že tak jak jste poradili nebo odpověděli této paní,která hledala poradu,ale nedostalo se jí,zase někdo sbírá bodíky za kraviny a doměnky.Může, nemůže, ředitel může všechno,to si uvědomte, a pokud o tom nic nevíte,tak to nepište,rady porady,Liberecká 12, sakra lidi, ty lidičky potřebujou odpověď, ne si přečíst a dát klíny s doměnkou,že to tak "asi"je.