Odpovedi18

Může mi zaměstnavatel změnit směny bez souhlasu?

Mám jen ranní směny na kterých jsme se dohodli..A teď najednou, že mám chodit na 3 směny jinak můžu odejít.. A když bych musel chodit na ty 3 směny, tak si muzu vybrat jak zacinat? Priklad: Y směna ná NOR a X ma smeny RON pro vysvetleni: r-ranni o-odpoledni n-nocni..
oprava: jak se proti tomu branit?

Nejlepší odpověď
anonym

Máš ty ranní uvedený ve smlouvě? Tomu se říká dohodli, ústně ne.

Další odpovědi
Drap

Podle smlouvy. Jinak směny určí zaměstnavatel

ivzez

Ústní dohoda je věc jedna, pracovní smlouva věc druhá.

Jestli máte v pracovní smlouvě sjednáno, že budete pracovat
pouze v ranních směnách, vyzvěte zaměstnavatele písemně,
aby Vám přiděloval práci podle pracovní smlouvy.

Ovšem podle zákoníku práce určuje pracovní dobu, směnnost
provozu i rozvrh pracovních směn zaměstnavatel.

Zaměstnanci si vybírat nemohou, jsou povinni odpracovat
všechny naplánované pracovní směny.

Lukes888

Je to částečné porušení pracovní smlouvy(Pokud není ve smlouvě uvedeno jinak). Pokud si chcete určit směny , pak se musíte dohodnout ze zaměstnavatelem.