Avatar uživatele
mojitek

pracovni smlouva

Dobry den(zrejme Stando ;-)
Muj novy potencionalni zamestnavatel mi predlozil navrh prac smlouvy na dobu neurcitou s dodatkem o smluvnim platu....

"Čl.IV
Mzdové podmínky jsou stanoveny v dohodě o smluvním platu v souladu s příslušnými právními předpisy.Dohoda o smluvním platu je nedílnou součástí této smlouvy a lze ji měnit a doplňovat pouze s písemným souhlasem obou smluvních stran.
Pracovní podmínky, zejména rozvrh směn a pracovní doba jsou stanoveny rozhodnutím zaměstnavatele".
"2. Délka a rozvrh pracovní doby: 5 dní v týdnu - 40 hod,není stanoven pevně,dle dispozic"
Potom je uvedeno v dodatku :
"Dohodu o smluvním platu
(příloha.č.2 k pracovní smlouvě ze dne 15.3.2010)

Čl.I
1. Za vykonanou práci: barman náleží zaměstnanci dle pracovní smlouvy ze dne 15.3.2010 měsíční fixní plat:
...000,- Kč (slovy...korunčeských)nebudu to zde Stando uvadet.

"2. Při dosažení cílových měsíčních tržeb restaurace obdrží zaměstnanec dle výše uvedené smlouvy 10% ze zisku ve čtvrtletích zpětně."

Chtel jsem se zeptat,proc to neni vse na 1 smlouve,proc "dohoda o smluvnim platu"? Nemelo by byt uvedeno take -jake ty "cilove mesicni trzby maji byt aby byly ty odmeny?
Co si o te smlouve myslite? Prosim laicky,pro lamu :o) Diky moc


Doplňuji:
Dekuji za odpoved,Stando. Jeste jsem se chtel zeptat: znamy mi rikal,ze jestlize je ta dohoda o platu(fixni plat atd) napsan ne primo ve smlouve,ale jako "dodatek ke smlouve"-muze si to prakticky zamestnavatel jednostranne menit jak chce -cili bez meho souhlasu.Jde mi o to,abych mel urcitou jistotu...
Diky moc a omlouvam se za dlouhy dotaz ;-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4533 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

1. DOHODA O MZDĚ MIMO PRACOVNÍ SMLOUVU
- podle ustanovení § 37/1.f) může být údaj o mzdě uveden odděleně od pracovní smlouvy

2. PODMÍNKY VYPLACENÍ POHYBL.SLOŽKY MZDY
- určitě je stávající formulace nepřesná
- jednak je nutné, abyste znal předem "plán" nebo-li "cílovou měsíční tržbu"
- a také je velmi důležité, aby byl jednoznačně popsán ukazatel "zisk", ze kterého mají být vypláceny prémie
- a navíc vazba vaší prémie na ukazatel ZISK je do jisté míry nespravedlivá, protože není ve vaší kompetenci hlídat "náklady"
- doporučoval bych, abyste byl zainteresován určitým procentem z tržeb

3. ROZVH SMĚN
- z uvedeného vyplývá, že máte stanovenu "nerovnoměrnou pracovní dobu"
- v takovém případě je zaměstnavatel povinen vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit Vás s ním nejpozději 2 týdny předem, pokud se nedohodnete na jiné lhůtě oznamování týdenní rozvrhu (§ 84/1)
- délka směny nesmí přesáhnout 12 hodin (§ 83/2)

ZÁVĚR:
- dohodněte si ty podmínky pro výplatu pohybl.složky
- co se týká NErovnoměrného rozvrhu pracovní doby, tak to bych nějak striktně nehrotil..., uvidíte sám po pár týdnech, zda se to dá akceptovat a nebo zda budete volit ukončení ve zkušební době


Doplňuji:
K otázce případné jednostranné změny mzdových podmínek lze uvést toto:
- zaměstnavatel nemá povinnost uvádět mzd.podmínky do smlouvy
- na druhou stranu každá DOHODA (např. o mzdových podmínkách) by měla obsahovat oboustranně vyvážené výpovědní podmínky a nebo by měla být takováto ´dohoda´ uzavřena na dobu určitou, např. na rok
- takže, jak si to na začátku vyjednáte, takové to budete mít... :-)

Zdroj: http://business.center.cz/BUSI NESS/PRAVO/ZAKONY/zakonik-prac e/cast4h2.aspx

Upravil/a: standa

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
standa

- na otázku se podívám odpoledne
- ale už teď bych měl jedno doporučení, a to neuvádějte moje jméno do ´nadpisu´ otázek..., nemusí to působit dobře na ostatní potencionální odpovídače
- díky za pochopení

před 4533 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony