Sail

Zdravím,je pravda že existuje pojem " cestovní horečka ? " a pokud ano, jak se projevuje???

Nejlepší odpověď
Damiana

Jak píše Efchen. Je to nervozita, která se projevuje u lidí, kteří žijí spíš stereotypním stylem života a najednou je před nimi něco neznámého. V tomto případě cesta. Mají „nervy“ z toho, že něco zapomenou, plánuji dopředu, nakupují, zařizují. V přípravách na cestu jsou dost ve stresu. U někoho se může projevovat nespavostí, bolestmi hlavy, poruchami dýchání.

Další odpovědi
Efchen

existuje.
Ale nejde o žádnou opravdovou nemoc. Je to způsobené tím,že na člověka už je toho zařizování moc,že pořád jen balí,balí,balí,zjiš­ťuje vše důležité a všechno se pořád poutá k jeho cestě,tudíš se říká,že má pak tedy cestovní horečku…
Když toh je moc,může mu být i nevolno,zvra­cet,mít teplotu,ale závisí to na psychice člověka…

Tom.Noddy

..myslim, ze krome toho baleni to muze byt nervozita a strach z neznama..co me tam ceka, co se mi tam muze/nemuze stat, jestli vsechno klapne ok, hlavne u lidi, co cestuji bez cestovky :)