rigormortis

Zdění luxfér

Vím že to sem moc nepatří ale i tak se zeptám:
Pokud budu zdít luxféry (na světlo na chodbě) a jako spáru použiji nízkoexpanzní pěnu, dám dvě vrstvy luxfér a mezi ně ještě nainstaluji lexan jako přerušení tepelných mostů…je takováto technologie vůbec možná? Jde mi hlavně o prostup tepla. Zateplené luxféry nic neřeší, to už jsem hledal (velký prostup tepla a obrovská cena cca 400kč kus).

Doplňuji:

Cena klasické luxféry je od 50kč za kus.
Luxféry mám na dvou místech…na jednom místě až po zem- celková investice by pro mne byla cca 12 000kč, zatímco s okny někde u 60 000kč (jedno musí být z bezpečnostního skla s fólií aby tím nikdo neproletěl + vystužený rám s pořádným uchycením + žaluzie nebo matný polep + práce montážní firmy).

Odpovědi
anonym

Namísto luxfer bych použil pevné zasklení trojsklem (prostupnost tepla je cca 4 – 6 x nižší). Navíc odpadají spáry – a trojsklo na míru už dneska vyrobí ´kdekterej´ sklenář…
Doplňuji:
Aha – já se domníval, že jde o nějaký pás (1–2 vrstvy) luxfer pod stropem…
😉
Nevím, nakolik je rozumné ke stávajícím luxferám přidat ještě dutinový polykarbonát a druhou vrstvu luxfer*) – neznám nikoho, kdo by takovou variantu zvolil…
Já bych to nedělal – stávající luxfery bych vyboural, otvory zčásti zazdil a k prosvětlení použil menší okna (třeba vysoká úzká – netuším, jak máš designovaný dům).
___
*) Je otázkou, zda zdvojením luxfer a ještě vložením lexanu neklesne celkové množství propouštěného světla natolik, že by bylo bývalo lepší rovnou zmenšit plochu málo tepelně ´odolných´ luxfer na méně než polovinu – a tedy stejného efektu (pokles propouštěného světla i tepla) vyřešit např. obložením vnějšího pláště luxfer EPS a ´zaomítáním´…

Sůwa

Jako návod k řešení problematiky tepelného prostupu to sice vhodné není, ale možná pomůžu k inspiraci. Potřebovala jsem přezdít horizontální šachtu cca 900 × 800 mm na WC, aby byl možný vstup a zůstalo aspoň částečné osvětlení. Mezi jednotlivé luxfery jsem vložila dřevěné lišty s vyfrézovanou drážkou, abych dodržela stejnou šířku spár a následně jsem celou konstruci vyspárovala Vetromaltou.
http://screen­shot.cz/PFWVW/
Doplňuji:
Já to taky pochopila jako pás 2 řad luxfer pro přisvětlení vnitřních prostor. Po doplnění otázky je můj příspěvek nepoužitelný, ale třeba inspiruje někoho jiného. Nejlevnější luxfery se dají pořídit od 39,– / ks 🙂

mosoj

Pokud je to venkovní zeď, patři do spár ocelová výztuž !

Tancmi

Cena luxfery, teda klasické je od 70Kč/ks.