Anizbor

Jak vyčistit venkovní skla u plastových oken?

U plastových oken na venkovních straně skel zůstávají hlavně dole po vyčistění,přece jen, malé drsné zaschlé „krůpějky“,které nejdou Clinem na okna vyčistil,je to jen na oknech od cesty.
Jak a čím venkovní skla vyčistit bez poškození,krůpěje jsou drsné,jako od znečištěné vody?Ale vyčistit se nedají,jako skla vnitřní-prosím o radu,jak dát okna i od cesty do pořádku.Děkuji za rady Ani-

Odpovědi
mosoj

Co s tím mají společného plastová okna ? Tak to zkus houbičkou a lihem.

kajamej

Nesetkal jsem se s tím, máme Sulko okna a tohle nám nedělají. Ale jak píše mowla, saponát a švédskou utěrku a pryč s tím. ;)

anonym

Umejt, jak jinak??
Na Clin se vykašli, stačí voda s trochou saponátu (vodou nešetři – nebudou ti pak zůstávat neumyté okraje skel), na vyletění používám ´švédskou´ utěrku (nenacákám jí tolik okolo), profíci pak kvalitní gumovou stěrku.
Doplňuji:
Máš privátní účet, takže ti nelze poslat zprávu…
😉
Prach na spodní straně oken je deštěm spláchnutý a dole ´zaschlý´ (´zapečený´ sluncem) – pomůže voda, jeho čištění nasucho poškodí skla (i rámy). Pokud nepomůže voda, pomůže více vody (wapka a nebo nechat okna déle namočená).
😉
Clin je fakt na houby – neptej se prodejců, zeptej se profesionálních myčů oken (nebo třeba montážníků folií…) – těm je jedno, jestli si chemii koupíš nebo ne, takže nebudou kecat.
😉

elektrikář

Na spodní hraně oken se ti usadily vápené nečistoty z vody. Zkus to přetřít octem nebo kyselinou citronovou to by mělo usazeniny z vody a prachu rozpustit