paul1

Zdá se vám, že čas občas ubíhá „skokem“?

Mně se někdy stává, že z ničeho nic se čas zrychlí. Například chystám se na autobus,
stále je dost času, nepospíchám. Přestanu sledovat sledovat čas, věnuji se přípravám
na cestu a najednou dojde k „časovému skoku“ a už sebou musím mrsknout, aby mi
autobus neujel. Vím, že je to subjektivní pocit, ale přesto to bývá někdy podivné.

Odpovědi
Kelt

Tak čas běží pořád stejně, ale měl by sis zorganizovat akce podle důležitosti. Pokud víš, že autobus odjíždí v určitou dobu a víš, za jak dlouho to máš na zastávku, tak se podle toho musíš řídit. Pokud to nejsi schopen, tak hledej příčinu u sebe a ne v okolí.

Ametyst

To je vlastně pravda! Také to někdy pociťuji, jako by čas poskočil. Je to zajímavé. Asi věnuji něčemu nepřiměřenou pozornost. Potom mám časové “předsudky”, ale skutečnost je jiná. Ne že by mi to vadilo, ale je to překvapivé.

cappuccino

Paule, nic si z otho nedelej. Ja to mam taky vzdycky vypocitane „na tutovku“, ale pak se stane, ze zapomenu mobil, bryle nebo neco jineho, a mam stres! A vetsinou, kdyz vychazim z domova, jeste zazvoni mobil:)

paul1

Pro „Kelt“: Já si nestěžuji.
Stává se mi to jen občas, do města autobusem cestuji jen zřídka (např. do Kauflandu). Jinak mi stačí obchody, co máme u nás, v naší „střediskové vesničce“ (Tesco, velkoochod KAMA a další). Auto už nemám, před lety jsme poslední auto prodali, nemám už na to věk (83+). Zatím se mi nestalo, že by mi autobus ujel, vždy to nějako stihnu. Na druhé straně – aspoň se proběhnu 🙂