Bonny93

Zbrojní průkaz

Je mi 17 a chtěl bych si udělat zbrojní průkaz na skupinu C tj. na lovecké zbraně, jsem držitelem loveckého lístku. A taky by mě zajímalo jestli je to v 17 možné ?

Odpovědi
Awe

Jinak se zapomělo říct že zbrojní průkaz pro sportovní účely můžeš vlastnit už od 16 let,ale pouze s tím že jsi členem sportovního střeleckého teamu.Popřípadě na školách kde se na tohle zaměřuje (Myslivectví) můžeš dělat zbrojní průkaz v 17 letech ale vydán ti je až v době plnoletosti.Podobně jako na SŠ automechanikům řidičák.

ponovotny

je to možné od 18ti

MK44

Zbrojní průkaz vydá příslušný útvar policie na základě žádosti fyzické osobě, která (§ 18 odst. 1 zákona o zbraních) dosáhla předepsaného věku ((§ 19) – zbrojní průkaz skupiny A, D, E nebo F smí mít jen osoba starší 21 let, zbrojní průkaz skupiny B nebo C jen osoba starší 18 let, pokud zákon o zbraních nestanoví jinak )1.

http://www.mvcr­.cz/clanek/ra­dy-a-sluzby-dokumenty-zbrojni-prukaz-pro-fyzickou-osobu.aspx?q=Y2hud­W09Mg%3d%3d

)1 Nemýlím-li se, existují výjimky pro studenty oborů, jejichž součástí je i manipulace se zbraní. Například středoškolské studium myslivectví.