jirka F

Zažili jste někdy ve vašem městě nebo vesnici záplavy nebo povodeň?

Já za svůj život jen jednou. U našeho domu byla zaplavena cesta.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jistě: v roce 1997 byla zaplavena polovina republiky. V roce 2002 to bylo ještě horší pro Ústí nad Labem. 11,5 metru vody v Labi.
3 minuty historie:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ok9P0PB2ydQ

Další odpovědi
zjentek

Bydlím na kopci, nejvyšší bodě města, takže r. 1997 jsem měl jen metr dvacet vody ve sklepě, skoro po úroveň okolní půdy no a r. 2004 jsem už měl pro podobné situace čerpadlo, takže v pohodě. Jo a nebyla to přírodní pohroma, bo voda neprošla skrz, jako vlna, nýbrž se v místě nakumulovala. O tom mě poučili v pojišťovně jako o důvodu, proč neplnili (takže než ku..vsky drahou pojistkou to řeším tím čerpadlem). Děkuju.

cappuccino

V roce 2002 nase rodina prisla o dve chalupy. Protrhla se hraz rybnika a 9 metrova vlna smetla nekolik domu. Byla to pohroma pro nekolik rodin. V sousednim dome bydlely 3 generace a pani zustala sedet na kameni!! Nic jim nezbylo.
Krome majetkovych ztrat se ukazaly lidske hyeny, ktere se nestydely jeste rozkradat to, co tam zbylo nebo kseftovat s balicky prvni pomoci!!
Pojistovna protahovala vyplaceni milionove castky z duvodu, ze se prepocitali – hadejte o kolik? O 9,40Kc!!!
Neslo sice o zivot, ale tahle zkusenost nas vsechny v zivote o dost posunula!!

Filip84

Ano. 🙄

Kelt

Ano, byla voda na cestách.

da ny

Ne.
Byla tady „velká voda“ a zatopené náměstí, v roce 1956 a to jsem ještě nebyla na světě.
Pravidelně bývají „zatopené“ 2 budovy, když je v řece trochu více vody.

elkon

Ano, v r.2002.

GM

Ano, v r. 1985 u nás byla 200letá voda, po vytrvalých deštích se nad naším městem protrhla hráz rybníka.

Emefej

Už několikrát, bydlím v Ústí n.L. přímo na břehu řeky.