paul1

Zažili jste někdy na vlastní kůži déja vu?

Déja vu (pro ty, co se s tímto pojmem zatím nesetkali) je psychologický jev, při kterém má člověk pocit něčeho již dříve prožitého, viděného nebo slyšeného. Odborníci ho zatím nedokázali vysvětlit, ezoterici ho vysvětlují hlavně jako vzpomínky na minulé životy.
Já jsem něco podobného zažil 2×, jednou společně s manželkou, když jsme byli na dovolené v jednom městě na severu Moravy,
kdy nám připadalo velice známé náměstí a jeho okolí. Po delších debatách a vzpomínání jsme přišli druhý den na to, že jsme toto náměstí viděli v jednom seriálu, který nedávno dávali v TV. Podruhé se mi to stalo na služební cestě, když jsem ještě před zahájením porady si vzpomněl, že jsem nepodal sportku a v ten den mělo být slosování (byla středa a dával jsem stále stejná čísla). Do začátku porady už bylo málo času, ale najednou jsem nabyl přesvědčení, že nedaleko musí být pošta. Vydal jsem se na cestu a vskutku, po pár ulicích, které jsem poznával, za jednou křižovatkou se objevila pošta. Právě otvírali, podal jsem sportku a ještě jsem v pohodě stihnul začátek porady. No nevyhrál jsem tenkrát nic, ale dodnes si nedovedu vysvětlit znalost okolí náměstí, protože v tomto městě jsem v životě nebyl. Tak snad v tom minulém.
zpracované volně podle: časopis EPOCHA

Nejlepší odpověď
annas

Zažila. Odpovídala jsem na podobnou otázku nejen já, ale i uživatelé, kteří zde jsou.

Objevila jsem se poprvé na místě, jako bych je znala, i když jsem určitě ve zmíněné krajině nebyla.

Jindy jsem si uvědomila, že se určitý okamžik podobá mému snu.

Další odpovědi
led

Možno toto bude pre niekoho scestné, ale to by bolo niečo, čo som zažila už predtým… skúsim to vysvetliť nie čarom a zázrakom, ale ako „žena z domácnosti“

1 – Veľakrát prídeme na miesto a spoznávame ho, aj keď sme tam nikdy neboli. Nemusí to byť Déjà vu, ale jednoducho sme tieto miesta videli vo filme a aj, keď na film sme už dávno zabudli, pri skutočnom pohľade na toto miesto, bolo nám známe, pretože sme si ho v podvedomí spojili s videnou scénou z filmu, alebo nejakým obrázkom v médiách, či fotografiou z ciest našich známych. A mnohí sú presvedčení, že v druhom živote tam museli byť.

2 – Zaujímavejšie je Déjà vu, ak aj slovám vám neznámej reči rozumiete. Ako keď nemec z Čiech je v Nemecku prekvapený, že domácim rozumie a „šprechuje až taká radosť“ aj keď sa nemčinu v škole neučil. (niekedy sa podvedome naučil reč z filmov v originále)

  • aj takéto niečo sa mi stalo na jednom „svetovom“ stretnutí kdesi v Ázii-

Toto tvrdím podľa vlastnej skúsenosti z ciest po miestach známych a neznámych. Niekedy takéto Déjà vu volám aj „Cesta časom“.
…a nepotrebujem k tomu ani čiernu kočku a lietajúcu metlu. 🙂

Mc Merkurion

… a jéjej, několikrát … dost často vidím úplně jasně, že z něčeho bude malér, a světe div se: je to megaprůšvih …

Drap

Dokonce několikrát. Neni zase tak nic vyjímečného.

Kepler

Ano, několikrát. Poznával jsem místa, kde jsem nikdy nebyl.

elkon

Ano, myslím, že to někdy zažije každý. Znám to i z vyprávění druhých.

Emefej

Je to chyba v Matrixu, zažil to asi každý.

Michaela66

Může za to mozek, vědci je to poměrně dobře popsáno…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.