bolak

Jak je možný že křesťanství přežívá tak dlouho, i přesto že většina těch základních tvrzení byla postupně vyvrácena?

Jako že zeměkoule je placatá, že její okraje hlídaj příšery, že lidstvo funguje jen 10.000 let, a tak dále a tak dále… máte pro to nějaký vysvětlení?

A myslíte že křesťanství jednou přežije i vyvrácení samotnýho Boha?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Komouši se taky držej'.

Další odpovědi
fcoop

Nemyslím si,že placatá Země a nestvůrky jsou základní dogmata,na kterých stojí křesťanství,je to o něčem jiném,ale to tady těžko vyřešíme.
10 000 let existence lidstva – to propagují kreacionisté,ovšem tzv. „bibličtí“.
Oni se snaží celou historii nacpat do svého schématu.Tedy historii všeho – včetně Vesmíru. No – když to někomu pomůže při cestě životem – jeho věc.
Vyvrátit existenci Boha se těžko někomu podaří,stejně tak jako potvrdit jeho existenci.
Je to záležitost víry,a v tom je meritum věci.
A – co si tak pomyslet o faktu,že takový pan Einstein byl hluboce věřící člověk.........
Osobně si už začínám myslet,že TO VŠECHNO nevzniklo náhodou,nějakým náhodným uspořádáním se atomů.
Je to příliš složité a všechno se vším souvisí.
„Vše spěje neochvějně k cíli“ – o tom se snad nedá pochybovat.
Ovšem co to je za cíl – to netuším a myslím že nikdo z lidí.
Ale náhody neexistují,všechno má svůj důvod,jiná věc je,že to někdy jeden nepozná,nebo nepochopí.
Kdoví,třeba jednou uvěřím a bude se mi líp „dejchat“.
Nakonec – už jsem jednou zažil na vlastní kůži takovou věc – prý se tomu
říká „Boží dotek“. Kdo nezažil,neuvěří. Já to zažil – ale snažil jsem si to vysvětlit rozumem, a to jaksi nejde.

kapka

To není tak jednoduchý, něco museli samozřejmě uznat, že byl omyl, třeba ta placatost Země nebo obíhání kolem Slunce a ne naopak. Jenže dneska mají zase jiný trumfy /tedy podle nich/, kterýma vyvracejí Darwinovu teorii. Dokonce jsou vědci – biologové, kteří právě nejnovější poznatky užívají jako důkaz, že Bůh existuje. Viděla jsem videa, celkem seriozní.
Je to otázka víry a život na zemi je tak málo prozkoumanej a pochopitelnej, že se nemůžeš divit, že se některý důkazy dají vysvětlit tak a druhý zase naopak. Věřící vědci a s nima ostatní věřící věří, že Darwin je omyl a lidi na to brzy zase přijdou. Oni se to snaží dokázat vědecky a ono se jim to daří.
Já nejsem věřící, ale ty různý vědecký důkazy věřících trochu znám. A nejsou to zas takový nesmysly. Nevím, jestli v tom má prsty Bůh nebo něco jinýho, ale Darwinova teorie bohužel v některých případech selhává taky. Podle mě to je všechno třeba ještě nějak jinak, jenže nevím jak. Věřící v tom má aspoň jasno, je za tím Bůh. A to je pro věřícího celkem dobrá životní jistota.

Drap

Změnil se celosvětový názor. V bibli ale neni nikde psáno že je zeměkoule pacatá, ani že okraje hlídají příšery. Nevím která tvrzení církve byla vyvrácena.

led

Bude to asi tým, že kresťanstvu, ale tak isto ani iným náboženstvám, zatiaľ nik nedokázal vyvrátiť ich tvrdenie: boh stvoril človeka.
Kto bol skôr človek, alebo boh?
Stvoril človek boha podľa svojho videnia sveta, alebo boh stvoril človeka pre potvdenie svojho božstva?
Tak včul buďte múdrý!

Beer4Real

Jen si počkej až přijde soudný den, to tě ty tvoje teorie hned přejdou :)

Alesh

Že si v minulosti někdo něco myslel a zároveň se hlásil ke křesťanství, přece nic neznamená. Bůh je dogma, to vyvrátit nelze, buďto ho přijmeš nebo ne, záleží na tobě. 😉

Mc Merkurion

lidi něčemu musí věřit,a je jedno čemu…
Doplňuji:
…pak jsou snáze ovladatelný

badisko

kazdy necemu veri …boha nejde vyvratit …co je to buh…jak si boha predstavujes?…a jak si ho predstavuji lide ..?…jak muzes vyvratit neco co ani nevis jak vypada

bolak

Beer4Real: Soudný den máme každý 4 neděle a vždycky se to nějak přežilo.

Je to to jak zaplatíš 2 kila a pak si můžeš chodit do půlitru natočit tolikrát, dokavaď soudek není pázdnej, je to tak?

kapka

🙂

kapka

🙂