Avatar uživatele
Zlatý

Závěť Joan Crawford

Nečetl jste někdo knihu (životopis) Christiny Crawford? Já viděl pouze film, a na konci v závěti ten notář cituje pasáž, kterou napsala: "Nehodlám nijak zaopatřit svého syna Christophera a dceru Christinu z důvodů které jsou známy jim oběma." a na to ona (dcera) se začne bez vysvětlení smát. Co to bylo přesně za důvody?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Našla jsem v životopise Christiny Crawford. Ta ve své knize Mommie Dearest (1978) popisuje Joan Chrawford jako zlou a manipulatívní ženu.

Po smrti Joan Crawford ( zemřela v roce 1977) se Christina a její bratr Christopher se dozvěděli, že je matka vydědila "důvody, které jsou dobře známé jim oběma.".

Víc v odkazu - část Kariéra po smrti matky - píše se o zneužívání a týrání obou dětí. Ale v posledním odkazu se uvádí, , že jsou informace o zneužívání jsou nepravdivé, takže určitě toto byl důvod, proč byly tyto děti vyděděné.

http://translate.google.cz/…

http://en.wikipedia.org/…
------
Vztahy Crawfordové s jejími dvěma staršími dětmi, Christinou a Christopherem, byly rozvrácené. Crawfordová tyto dvě vydědila a po její smrti napsala Christina „všeodhalující“ paměti, Mommie Dearest (Nejdražší maminka), v nichž tvrdila, že se její matka na ni dopustila fyzického a emočního týrání tvořícího celoživotní vzorec, že je zneužívala.


http://translate.google.cz/….

http://www.legendaryjoancrawfo rd.com/…

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

No dobře, ale pokud Christina napsala paměti o tom, jak je matka zneužívala až po její smrti, tak je přece kvůli tomu nemohla vydědit. A ani v tom filmu kterej zachycoval život až do její smrti nezaznělo, že by spolu měly Christina a Joan spor v tomto směru. Jediný co mě napadlo, že tam byla jedna scéna, kdy Joan řekla dceři, že kdykoli dostane nějaký dárky, tak si může nechat jen jeden a zbytek dát chudým, a jednou jí ona prosila, jestli si může nechat dva dárky, a ona jí to povolila, tak jestli kvůli tomudle? A nebo že v tý chvíli čtení závěti tam seděli obě dvě děti, tak jestli to myslela tak že její dárek je její bratr a jeho dárek je jeho sestra a nebo to s tím nemá vůbec nic společnýho...

Taky si pamatuju na jednu scénu, ked ona prosila matku o půjčení peněz na školu a ta jí řekla že od ní nedostane ani cent, že se musí naučit stát na vlastních nohách, tak že by to bylo tímhle?

A kam ty peníze vůbec nakonec šly, kdo je dostal?

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Dispozice zbývající části majetku nebyla zveřejněna. V r. 1968 to bylo naposledy, kdy Christina uviděla svou matku Joan Crawford naživu. V r- 1962 Christopher kdy viděl svou matku Joan Crawford.
Po napadení závěti Christina následně obdržela 27.500 dolarů. Christopher dostal stejnou částku.

---
V životopise jsou popsané různé situace, nedorozumění atd., zastoupení ve filmu - nedorozumění, ale přímo konkrétně nic. Jen úvahy, které se dají vysvětlit různě. Film jsem neviděla, takže nevím ...

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

No ve filmu právě taky není nic co by to stoprocentně objasnilo, je možný že tam nějaká ta scéna byla a byla nakonec vystřižena. Kdo ví...

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 812
Zlatý annas 689
Zlatý briketka10 659
Zlatý quentos 540
Zlatý marci1 514
Zlatý Drap 485
Zlatý bolak 360
Zlatý led 357
Zlatý hanulka11 271
Zlatý gecco 240

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.