zjentek

Zaregistroval jsem zcela nový jev, nebo jde o jev běžný? (Popis v podotázce.)

Takže ráno, když začalo svítit slunce, jsme byli venku. Paprsky už dolétly až na Zemi, ale vzduch se ještě nestihl zahřát a vznikla situace „dvojího pocitu“, kdy na jedné straně jsme cítili, že mrzneme (něco málo pod nulou) a straně druhý bylo jasně cejtit ve tváři, jak to slunce opaluje. Tento stav trval asi hodinu, kdy zjevně mrzlo a slunce ostře opalovalo tvář a to ve velmi nízkých polohách. Je to normálka?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jo, to je normálka. To co ti opalovalo ciferník je radiační teplo. Je to stejné jako ve studené koupelně s infrazářičem. Vylezeš z vany a je ti teplo Nastěnko, zatáhneš za špagát, IR zářič vypneš a hned je zima jak v Rusku.

Další odpovědi
led

Ano, je to normálne v zimnom období. Vnímali ste zimu od nôh, zo zeme, ktorá ešte nebola prehriata a súčasne ste vnímali teplo slnečných lúčov. Na horách je to bežný jav v zimnom období.