Smackdown

Zapomnělo se na filmy – Věčný Žid a Žid Suss?

Mladá generace nemá ráda filmy promamětníky . . .
Takže se rychle zapomene na pravdivé filmy
které jsou z 2.světové války 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Nezapomnělo.

Další odpovědi
annas

Filmy jsou uložené v archivu. Proč? je třeba si uvědomit, kdy filmy vznikly a kdo byl u jejich zrodu. Každá myšlenka se dá zneužít.

"Nejslavnější film nacistické třetí říše Žid Süss se v Německu dodnes smí promítat jen na zvláštní povolení.

Žid Süss – Film bez svědomí. Režisér Oskar Roehler v něm vypráví o natáčení nejslavnějšího filmu Třetí říše a jak ministr propagandy Joseph Goebbels k angažmá v něm přemluvil tehdejší filmové hvězdy.

Film bez svědomí se ale nelíbí divákům, kritikům ani Židům.

Film pod zámkem

Do roku 1945 vidělo Harlanův film 20 milionů Němců, po válce snímek putoval do trezoru. Jednoho z herců poslali Sověti do lágru a sám Marian zemřel při podivné automobilové nehodě v roce 1946. Dnes se může promítat je na zvláštní povolení a musí ho doprovázet odborný výklad historiků."

Zdroj: https://zpravy­.idnes.cz/zid-suss-se-vraci-na-platna-nemeckych-kin-divaci-pri-projekcich-piskaji-1mk-/zahranicni.as­px?c=A100923_205146_zah­ranicni_aha

Není lepší, když si zájemce přečte Feuchtwangerův první román Žid Süss, který mu získal slávu? Vypráví o židovském finančníkovi, který dosáhl nejvyššího postavení ve společnosti, nakonec je ale kvůli závisti ostatních popraven".

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lion_Feuchtwan­ger

Rovněž jako film „Der Ewige Jude“ , jehož produkce je dnes zakázána a tento film může být promítán pouze za splnění předem stanovených podmínek. Film Věčný Žid je jedním z názorných příkladů, na kterých lze demonstrovat přípravu holocaustu nacistickým režimem. Protože tento film má silný propagandistický obsah, může být uváděn pouze na uzavřených vědeckých seminářích a musí být doprovázen vysvětlujícím komentářem. V Německu se toto omezení týká asi 40 filmů vzniklých v období 1933 – 1945. Režisér Fritz Hippler označil tento film po skončení války jako „Negaci všeho lidského a humánního“. Při jeho premiéře dne 28. 11. 1940 hovořil však v této souvislosti o „symfonii odporu a hrůzy“.

Věčný Žid je druhem štvavé propagandy proti příslušníkům židovského národa, který nebyl jiným filmem nikdy překonán. Je považován historiky jako část propagandistické přípravy na tzv. řešení židovské otázky. Velký podíl na vzniku tohoto filmu měl ministr propagandy Joseph Goebbels, který v říjnu 1939 nařídil zhotovit tento antisemitský propagandistický film.atd. "
https://www.csfd­.cz/film/101170-vecny-zid/prehled/

dubraro

Nezapomnělo. Vzhledem k tomu, že jsem je viděl, tak se asi dají na internetu najít. A jsou dost hnusné i kdyby člověk nevěděl, k čemu to potom vedlo.