Maketka

Zaplatí za mě prvních 14 dní bývalý zaměstnavatel? a poté pojištovna?

Dobrý den, prosím o radu. 31.10 2019 mi skončil pracovní poměr, ukončením z mé strany po uplynutíí 2 měsíční výpovědní lhůty. K dnešnímu dattu, nejsem vedena na úřadu práce. Nyní mám zdravotní problémy, z předchozíího zaměstnání, tudíž kdybych přijala nemocenskou od svého lékaře, zaplatí za mě prvních 14 dní bývalý zaměstnavatel? a poté pojištovna? Děkuji za odpověd.

Odpovědi
ivzez

Nezaplatí.
Po skončení pracovního poměru už nejste jeho zaměstnancem.

Pojišťovna za nikoho zdravotní pojištění nehradí, za některé skupiny obyvatel je hradí stát.

V případě nemoci v ochranné lhůtě pojištění v prvních 14 dnech nehradí nikdo, za osoby pobírající nemocenské je hradí stát.

Prvních 14 dnů nemoci není nárok na nic, teprve od 15. dne nemoci je nárok na nemocenské.

Mc Merkurion

… jestliže nejsi zaměstnaná, proč by za tebe měl platit prvních 14 dní zaměstnavatel ??? … něco jiného je, prokázalo by se, že jde o zdravotní problémy ze zaměstnání, to by ale neplatil 14 dní neschopenku, ale nějakou rentu furt (odborný výrazy neznám, omlouvám se) >>> můj názor …