Tizh19

Západ Slunce nebo západ slunce?

Nejlepší odpověď
annas

Západ každopádně malé z, kromě začátku věty.
Slunce – zláeží na tom, v jakém textu výraz výraz použijte.

Slova země, měsíc, slunce atd. píšeme s malým písmenem, pokud je užíváme jinak než v odborném smyslu:

V odborném smyslu , např. astronomickém , napíšete: východ Slunce 4:50 h, západ Slunce 21:00 h

Další odpovědi
MK44

Napsal bych „západ slunce“ – jde o popis pozemského přírodního jevu a nikoli o Slunce jakožto vesmírné těleso, nejde o jméno jedné z hvězd.

anonym

„Západ Slunce…“ – pokud jde o začátek věty.
A „…západ Slunce…“ pokud ne.
😉
Slunce je vlastní jméno hvězdy.