Kelt

Záleží vám vždy na mínění, názoru svých známých, a to v každé situaci?

Něčím jsem se zabýval, takže jsem nevnímal okolí a měl jsem reagovat na něco v televizi, jednoduchá věta v cizím jazyce. A co to znamená? To bylo to poslední, co mne zajímalo, jednak jsem to neslyšel a jednak myslel na něco úplně jiného. Ostatní členové rodiny si z toho udělali závěr, že i když studuji jazyky, tak nic neumím. Neměl jsem zájem o tom diskutovat, ani se omlouvat nebo něco vysvětlovat, i když jsem cítil, že to není pravda. Takže jsem volil cestu nejmenšího odporu, tak, jak jsem se objevil, tak jsem zmizel. Asi podobnou situaci zažil každý a nějaké univerzální řešení, postup neexistuje. Nebo snad ano? Děkuji.

Nejlepší odpověď
vert

No, nikdo nejsme povinný skládat někomu učty – takže asi tak.

Další odpovědi
Kepler

Cizí názory zvážím jen v případě komplikovaného rozhodování, nerozhodnosti nebo když mi chybí informace. Někdy přesto jiné názory neakceptuji a rozhodnu se věřit vlastnímu instinktu. Někdy to vyjde, jindy ne.

briketka10

Když mě nařknou z nepravdy.
Ohradím se a umím být ostrá.
Jinak jsem mírumilovná osoba..

elkon

Jak kdy, ale pouze jako případný poradní hlas.

ivzez

V příkladu uvedeném v otázce by mne názory jiných nezajímaly.
(Klidně bych řekla, že jsem to nesledovala, nebo že mne to nezajímá.)

Já to mám podobně jako Kepler, na názory se ptám, pokud mi nestačí informace např. z internetu, obchodu apod. Ale v závěru se řídím svým instinktem.