Avatar uživatele
ladislavnovk

Zakládal někdo z vás bankovní účet on-line?

Jako celý proces on-line založení chápu (poskytnutí údajů, ofocení občanky atd.), ale není mi jasná jedná věc a to je jak nakonec podepíšu s bankou smlouvu? Virtuálně? Nebo jak?

Zajímavá 0 před 255 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Jo, zakládal jsem online všechny vyjma jé první, což tenkrát ani nešlo. Jakou máš teď banku a jakou si chceš zařídit? Většinou je nutné již nějakou banku mít, protože většinou chtějí poslat 1 Kč z již existujícího účtu stejného majitele pro ověření. Každá banka to má trochu jinak, ale vždy je to ve formě nějakého elektronického souhlasu/ověření, smlouvy už nemusíš dneska podepisovat ručně. Vše proběhne na netu/smartphonu, založení účtu mi většinou trvalo okolo 15 minut se vším všudy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Samozřejmě, zakládání bankovních účtů on-line (a dálku) je dnes běžné. Existuje spousta způsobů ověření identity (např. bankovní identita z jiné banky).

Nejjednodušší způsob (používaný už řadu let) je potvrzení přijetí návrhu (uzavření smlouvy není nic jiného) pomocí ověřovací SMS. Tzn. vše vyplníte, oskenujete, pak vám dojde SMS na zadané číslo a vy tím přijetí náívrhu potvrdíte a odešlete. Následně je potřeba další potvrzení, např, formou zaslání ověřovací platby z jiného účtu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, v současné době již některé banky umožňují založit účet kompletně online. Podepisování smlouvy obvykle probíhá elektronicky – buďto za pomocí elektronického podpisu, nebo přes ověřovací SMS kód, který obdržíte na váš mobilní telefon. Celý proces je zabezpečený tak, aby odpovídal bankovním předpisům a zákonům. Odmluvu pak obvykle obdržíte v elektronické podobě do e-mailu nebo do internetového bankovnictví. V případě některých bank může být nutné absolvovat videohovor, kde ověří vaši identitu. Vždy doporučujeme důkladně si přečíst podmínky dané banky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nezákladal jsem si bú online, ale takový PayPal nebo BTC peněženku ano.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek