oselik

Zajímavá otázka.

Dříve s v rodínách rodilo 5–8 dětí, dnes jích je jen 1–3, nemuže se stát , že například v Evropě nás bude tak málo , že nebude na důchody , že nebude mít kdo dělat a že tu zachvíli nikdo nebude?

Např 2 a 2 rodiče , každý bude pár bude mít 2 děti, to máme 8 lidí, 4 rodiče umřou a máme další 4 rodiče ,ale kterým se narodí (těm 2 párům jen 2 děti), to máme 1 rodiče a jim se narodí 1 dítě a je to , sám se sebou to nejde.

Nejlepší odpověď
annas

Je pravda, že nejen u nás, ale i v Evropě ubývá lidí. Kdo bude pracovat? Proto se prodlužuje se doba odchodu do důchodu. Ale kdo důchodce užíví? Mnoho otázek ke řešení?
Bída v jiných zemích? Katastrofy atd.

Jinak si myslím, že dojde k velké migraci obyvatel. V Evropě už nyní narůstá počet muslimů, Vietnamců a obyvatel i z jiných neevropských zemí.

Není vhodnější čekat s řešením, když koncem příštího roku má nastat konec světa???

Další odpovědi
anonym

To je asi jeden z duvodu proc duchodova reforma je jednim z hlavnich priorit vlady!

Casparek

My se pořád bojíme, jak budeme žít, když je ta krize a nebude práce a nebude na důchody a nebude na operace a ..... Měli bysme si uvědomit, že drtivá většina lidí na planetě se má podstatně hůř, než my.
Doplňuji:
Na světě bude pořád lidí dost a budou se tlačit do Evropy a budou nám přispívat na důchody a my i v důchodu budeme pořád mezi těmi, co se mají dobře.

ten který je

Nemusíš se obávat že v Evropě bude liduprázdno,stačí se podívat kolik muslimů ze severní Afriky připlouvá denodenně do Itálie.Spočítej si kolik je to za rok,za dva atd.Tady bude spíš těsno a husto…

ReHu

Vždyť to už teď je, že nejsou Kč na důchody. Proto je posunuje odchod do důchodu na 70 let a další oúatření.
A jak už je zde psáno, muslimové to dohoní. Tedy, co se týče počtu dětí. Na to ostatní nechci ani pomyslet.