Bronzový

Odkdy v historii se datuje veliké přátelství Poláků a Maďarů, které trvá dodnes?

Odpovědi:

Zlatý

Okrem spoločnej šľachty, treba si uvedomiť že už čias stredoveku, čias vzniku oboch štátnych útvarov, spolu aj s podrobenými národnosťami bojovali proti germánskej a ruskej hegemónii, náboženskej, aj národnostnej a nájazdom útočníkov z Ázie.

Stříbrný

Moje babička se narodila v Maďarsku v roce 1900 a její sestra bydlela v Budapesti. O Slovensku mluvila jako o Horních Uhrách. Když si uvědomíme, že bylo Rakousko Uhersko a pak Polsko a naše země jim stály v cestě, tak se nedivím, že velké země se přátelili mezi sebou.

Pokročilý

Já jsem si dodneška žádného zvláštního přátelství nevšiml, pokud tedy opomenu momentální taktické spojenectví proti diktátu EU či tradiční spojenectví proti různým nájezdům z východu i jihu. Ale prý jsou ty vztahy historicky opravdu nadstandardní: "Polák, Maďar, dva bratři, v šavli i ve sklenici". Podle Wikipedie toto přísloví existuje již od středověku a vyjadřuje historické přátelství obou národů, které se datuje od 14. století a pokračuje až do dnešní doby.

https://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

Já teda o tom moc nevím, ale mám pocit, že kdyby měli společnou hranici a rozdělující Slovensko by neexistovalo, pak by veškeré přátelství šlo do kopru. Oba národy jsou velmi nacionalistické, takže by zákonitě začalo jiskřit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5083
Zlatý Drap 3173
Zlatý led 2244
Zlatý Kepler 2049
Zlatý marci1 1747
Zlatý ivzez 1397
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1274
Zlatý mosoj 974
Zlatý zjentek 875

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.