Complex

Zabodne se plastový hrot šipky do dřeva, pokud mine terč, či se zlomí?

Odpovědi
Edison

Záleží na tom, co je to za plast a co je to za dřevo. Ještě se taky může vratně, nebo nenávratně ohnout.

cochee

Zabodnout by se mohl tak maximálně do balzy – do běžného dřeva ne. Ohne se nejpozději napodruhé; kdy se zlomí, záleží na použitém plastu. Jako „ochrannou zónu“ bych mohl doporučit spíše tlustší vrstvu pěnového polystyrenu (tak 2,5 – 3 cm by mohlo stačit), pokud jsou hráči méně pokročilí, tak se asi bude muset brzy měnit.

Edison

Cochee, asi jsi viděl málo plastů. Jsou plasty podobající ce vlastnostmi kovům. Ale to se zase nepoužívá na softový hroty shipek, to je fak…

cochee

Ano, ta poslední tvá věta je důležitá 🙂

Edison

Já bych doporučil hardovej terč a shipky… 😁 Polystyren je hloupost. Ten se děsně drolí a blbě se uklízí… Mirelon, nebo molitan, třeba ten protihlukovej, nebo výplňovej do kufrů maj ho třeba v deskách v bauhausu.

cochee

No právěže jsem naznačil, že záleží na pokročilosti hráče :) Molitanu nevěřím, mirelon by mohl být dobrý tip – ale existuje v rovinné formě? Znám ho jen ve formě „trubek“ používané na tepelnou izolaci kovových trubek.
Sisalový terč je na doma asi vhodnější (není třeba řešit hluk), ale zase neumí počítat jako elektronické terče.

Edison

http://www.mi­relon.com/ Já taqm nakupuji v deskách. A silnější jedině v deskách.
http://www.mi­relon.com/cz/pe-mirelon-desky-zakladni-provedeni-bila-tloustka-40-mm-i000104.html?p=293

Edison

Jen si projít shop… Naposled jsem nakoupil 8mm s Al folií samolepící a ten je v deskách 1×1m.

cochee

Kurník, jsem to nedopsal… a podložit sisál dřevem kvůli netrefeným hodům by asi znamenalo ty hroty dost často brousit, což je na druhou stranu ale jednoduché.