Pruzkumnik

Za komouše když ostříhali punkáče, vznikl tak skinhead?

Když za komouše, ať už příslušníci VB či ředitel nebo rodič ostříhal punkáčovi vlasy do hola, vznikl tím skinhead?

Nejlepší odpověď
da ny

Punkáčů moc nebylo, spíše rockeři. Netuším, co čteš/posloucháš za pohádky… ;)
U nás se stříhali jen kluci, co šli na vojnu …a to bylo i za Rakousko-Uherska ;)
Vlasáč mohl být v nemilosti, v závislosti na aktivitě např. ředitele školy.
VB tady nikoho nestříhala (to se dělo hlavně v Rusku).
Měla jsem vlasaté spolužáky a kamarády a nikdo je nikdy neperzekuoval, Ostříhali jen ty, co šli na základní vojenskou službu (jestli tušíš, o co go…)
😁
Vyrůstala jsem na západě Čech, nic zakového jsem nezaznamenala.
Jen nám na SŠ předseda MNV při přednášce „domlouval“ ať nenosíme ty „rafle“. ;-D. Stejně jsme všichni sehnali bony a nosili je, včetně naší třídní.
Nevím, co se dělo před námi
Maturovala jsem v roce Mezinárodního roku dítěte a právě v tomto roce se v ČSSR od září výrazne zdražilo dětské oblečení…

Další odpovědi
dr.luha

Stříhali se i nepunkáči, švestky jim říkaly máničky. Dohola se nestříhalo. Skinhead tedy nevznikl, páč druhý extrém se také stíhal. To by si švestky zbytečně přidělávali práci…

Mc Merkurion

…nosil jsem jedny z nejdelších vlasů od sedmičky (včetně holek) a krom vyhrožování holičem, mě ostříhali nedobrovolně až na vojně …

orwell

A nejen to. Oni dokonce ostříhali i mamuta a vznikl slon 🙂