hanny 2

Za jakým účelem vzniklo první písmo?

Nejlepší odpověď
Drap

Potřeba písma zřejmě vznikla nikoli pro uchovávání myšlenek, ale jako nutná potřeba evidence jistých záznamů při vzniku a řízení prvních měst a států. Byl to velice potřebný a nutný správní nástroj.

Další odpovědi
quentos

ani tak ne na dorozumívání na dálku, ale lidi přišli na to, že písmo na rozdíl od řeči není pomíjivé a že tedy dokáže informace uchovat.

SajmonModer

Aby se lidé mohli doruzumívat na dálku.