zjentek

Za jakého/kterého režimu se přímými přisluhovači úředníků stávali/stávají inteligentní jedinci se smyslem spravedlnosti?

Přisluhovači úředníků.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Liktor
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Fasces

(„Smysl spravedlnosti“ je něco, co bývá člověku dáno již při zrození, ano, dokonce je prokázána jeho existence čili i existence jednotlivců běžně tímto smyslem disponujícími a za určitých okolností je prý docela snadné takovéto osoby ve společnosti i dohledat.)

A není zkrátka prostě jednodušší a všeobecnému blahu prospěšnější volit si za úředníky (či všeobecně představitele) takové jednotlivce, kteří striktně vyžadují plnění úkolů, jako je tomu například v podnikatelské sféře a na nějakou spravedlnost se úplně vykašlat? 😮😵😮

(Elkon dík za upozornění na tu hrubku 🤭)

Odpovědi
elkon

Kdy už se konečně naučíš používat slova „jaký / který“? To tě měli naučit ve škole. Stejně tak „y, nebo i“. Spravedlnost je pojem relativní, když je to tak snadné, můžeš hledat sám.