Za jak dlouho po přisátí klíštěte může být člověk nakažen?

Slyšel jsem někde,že klíště může nakazit člověka až po 12 hodinách od přisátí.Je to pravda?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Uvádí se, že klíště musí být přisáto minimálně 4 hodiny, aby člověka nakazilo
http://www.le­cit.eu/sezonni-nemoci/dovole­na/klistata/

Další odpovědi
elektrikář

Ránku je potřeba vydezinfikovat,Klíš­tě odstranit co nejdřív.

venkovan

lecos se uvádí, ale kdo ví jak je to klíště aktivní. Proto co nejdřív s ním pryč a vyndat nějakou pinzetkou za hlavu – nemačkat tělo.