Rokio

Za jak dlouho myslíte, že skončí jaro v Česku, pokud budete soudit podle počasí a teploty?

Podle mě jaro ještě pár týdnů potrvá a v květnu už by mohlo být letní počasí.

Jaké jsou vaše dohady? Pokud jste četli dlouhodobou předpověď nebo máte nějaké zkušenosti v meteorologii či dobrou intuici, tím lépe. Podělte se o vaše názory na toto téma.

Nejlepší odpověď
Kepler

Z astronomického hlediska končí jaro okolo 21.6. (letní slunovrat), ale podle posledních trendů můžeme třicítky (tropické teploty) očekávat už v průběhu května. Jinak dlouhodobé předpovědi nelze brát vážně, jedná se jen o statistiky. O vývoji počasí i klimatu mám celkem slušné znalosti, možná podobné, jako v astronomii.

Další odpovědi
ivzez

Tipla bych si, že nejpozději do pěti let.
Potom už budeme mít jenom léto a ještě větší vedra.
Podzim, zima a jaro úplně zmizí.

Kepler

ivzez: to snad ne! Roční obdobi jsou patrná i v tropických oblastech. Hic je tam pořád, ale jenom kolem třicítky. Jenom tam prší jen půl roku. U nás podzim, zima a jaro nezmizí, To funguje i v dnešních subtropech, globální změna klimatu sice směřuje k oteplování, ale hlavně k extrémům a výkyvům. Uplynulou zimu si lyžaři a vlekaři celkem pochvalovali.