zjentek

Za jak dlouho je jeden člověk kompletně naklonovaný? A je možný si naklonovat jednoho člověka několikrát v různým věku?

Pokud by bylo legální, za jak dlouho by byl klon kompletní? A bylo by vůbec možný si z původní naklonovat manželky, jako když jí bylo 25 a 45 let? Ptám se na čistý klony bez firmware, aniž by se do nich nahrával nějaký vzpomínkový software. (Ta prostřední by byla na úklid a údržbu domácnosti a jinak je to jasný, tam software netřeba.)

@Edison: Evidentně se tvé odpovědi nemění ani léty- https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-slovy-mnohalety-a-mnoholety

Jak je to s tím klonováním? Ví to někdo krom Edisona? (;

Nejlepší odpověď
aliendrone

To záleží na tom, jak široce pojem klonování pojmeš. (proces se skládá z vícero kroků)

Má laická představa je:

  1. extrakce zárodečné buňky (vajíčka) (řádově hodiny)
  2. extrakce buňky s genetickým materiálem (asi ne každá buňka je vhodná, tipuji také hodinu)
  3. extrakce původního genetického materiálu z vajíčka (nemám šajn, množná i dny)
  4. extrakce genetického materiálu zdrojové buňky (stejně jako výše)
  5. implantace gen. materiálu do vajíčka (stejně jako výše)

No a pak si počkáš, až to vyroste. Nejspíš to poroste in vitro (ve zkumavce), ale nevylučuji ani klasické odnošení náhradní matkou. Pochopitelně to vše za předpokladu, že by to nebylo zakázáno, což (jak asi všichni ví) vůbec nic neznamená. ;) :D

Firmware instalovat netřeba, je přidán automaticky z genetických zdrojů (dýchání, srdeční činnost atd.), s procesem instalace „aplikačního SW“ (mluvení atd.) se u člověka začíná nejpozději po narození (je možné, že i dříve, někde jsem četl, že v prenatálním stádiu embryo reaguje na vnější podněty) a samotný proces jistě znáš z vlastní zkušenosti. ;)

Bohužel neumíme proces urychlit, takže to probíhá stejně, jako v případě normálního zrození. Po vytvoření klonu (zárodečné buňky) si prostě musíš počkat, než uklízečka/konkubína vyroste a pochopitelně zvládne požadované skilly.

Podle mne to nemá moc velkou budoucost (jakkoliv si myslím, že časem pomocí gen. inženýrství třeba zvládneme „vypěstovat ledvinu“ nebo tak něco), tempo vývoje „kybernetických náhražek“ je nesrovnatelně rychlejší a v konečném důsledku i jeho výsledky mnohonásobně překonají původní originál. Uvaž jen možnost jednoduché eliminace negativních/ne­žádouchích vlastností pouhým „stiskem klávesy“ (a instalaci vhodnějších/žá­doucích) – tomuhle prostě biologové NEMOHOU konkurovat! ;) :D :D ;)

Další odpovědi
Edison

Evidentně máš o klonování velmi zkreslené představy. Evidentně jen na základě SF filmů. Tak to vůbec nefunguje.

Doplnění: Nastuduj jak rostou organismy. Tak poroste i klon. Takže neporoste rychleji, než normální člověk. Z toho plyne, že žádné „kompletní naklonování“ se NEKONÁ. To proto, že by se musel vyvíjet přesně za stejných podmínek jako originál. A to nejen fyziologických, ale i společenských, prostorových, časových… a to prostě NEJDE.

Kepler

Klonování jakéhokoliv organismu je možné jen ve stádiu jeho zrodu, tedy na minimální biologické úrovni a bez SW. Klony o různém věku nejsou možné. To je dobře, jinak bych se pravděpodobně osypal.

Dochy

Jak píše Edison. Víceméně z předlohy libovolného stáří vyrobíš vždy jen zárodek, ten budeš muset 8–9 měsíců opečovávat v umělé či náhradní děloze a pak od miminka si vypiplat manželku. V jakési povídce to řešili tak, že na klony měli spec. ústav, který vyráběl klon každých pár let a víceméně sis pak mohl vyzvednout klon požadovaného stáří.

Edison

Tvá otázka je prostě hloupá, vzniklá na základě toho, co jsem napsal.

zjentek

Jo, na základě toho, cos napsal, vznikla.

zjentek

Nechtěj se hašteřit ty klone a prostě odpověz, jak to pracuje!

Edison

Poroste stejně, jako Ty! Dyk to píšu! Takže když se naklonuješ ve dvaceti, tak dvacet mu bude ve tvých čtyřiceti! A bude úplně jinej, než Ty!

zjentek

A když se ve dvaceti naklonuju 2×, tak za dvacet let vyroste mé horší a lepší já, než byl v tý době můj průměr? Nevím, jaký mám momentálně skóre, takže pak bude snažší to lépe rozlišit, ne-liž?

Edison

Bude to spíš Tvoje dítě, než Tvůj klon. Jen bude vypadat dost podobně, jako Ty.

zjentek

No potěš!!!