bolak

Za co se uděluje zlatá nymfa?

Nejlepší odpověď
annas

Na televizním festivalu v Monte Carlo se udělují ceny Zlatá nymfa v různých kategoriích.

Např. Nejlepší herec, herečka televzního filmu, televizního seriálu, cenu mezinárodního publika, zvláštní ceny atd.

Přehled v odkazu

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs-CZ&langpair=en|cs&u=http://­en.wikipedia.or­g/wiki/Monte-Carlo_Televisi­on_Festival&e­i=rZfSUqv1DIW­p4ASZs4GIAQ

Monte-Carlo Television Festival je mezinárodní festival a soutěž se

Doplňuji:
Jak jsem napsala v diskuzi, že budu hledat dál. Nakonec se podařilo pravidla najít.
Neupravený anglický překlad.

1.1. OBECNÁ PRAVIDLA
1.1.a. Organizace, které provozují televizní služby, nezávislé producenty a
distributoři, se mohou podílet na festivalu v soutěži.
1.1.b. Tyto organizace nebo nezávislí producenti mohou předkládat programy v následujících
Kategorie Beletrie: Televizní filmy a Mini Series.
1.1.c. Organizační výbor si vyhrazuje právo odmítnout položky, které nemají nárok
podle stávajících pravidel, nebo nespadají do předepsaných kategorií, a pro produkci, která
velebí násilí nebo jsou pornografického charakteru.
1.1.d. Každá TV organizace nebo výrobce může vstoupit pouze jeden program v každé kategorii.
1.1.g. koprodukci bude považován za vstup, který odeslal organizace,
stanoveno na skutečnost listu. Bude se předpokládat, že ostatní spolupracující výrobci se dohodli na
jeho zadávány. To musí být odpovědnost odeslal organizace nominovat
organizace (y) nebo osoba (y) přijímat žádnou cenu (y) nakonec získal.
1.1.h. Programy mají být určeny pro televizi. V případě kin, promítání
datum by mělo být naplánováno po prvním televizním data vysílání.
1.1.i. Beletrie programy by měly být uvedeny v jazyce, fotografování, s anglickými titulky
(Včetně programů, které původní jazyk je angličtina).
1.1.j. Televizní organizace či nezávislí producenti, kteří chtějí podat vstup do
soutěže mají povinnost dodržovat souladu s těmito pravidly
atd.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.tvfestival.com/dan/201­3/RULES/Regle­ment_Fiction_EN­G.pdf&prev=/s­earch%3Fq%3DGol­den%2BNymph%2BA­wards%2BCompe­tition%2B%2BRu­les%2B%2526%2BRe­gulations%26cli­ent%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg­.mozilla:cs:of­ficial%26biw%3D9­90%26bih%3D682

Další odpovědi
marci1

Soutěžní pravidla a kritéria pro televizní festival v Monte Carlu ( ceny Zlatá nymfa) pro rok 2014 : http://www.tvfes­tival.com/2014/pic­s_site/rules_uk­.pdf

Doplňuji:
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.tvfestival.com/2014/pic­s_site/rules_uk­.pdf&prev=/se­arch%3Fq%3Dgol­den%2Bnymph%2Ba­wards%2B2013%26­start%3D20%26cli­ent%3Dfirefox%26sa%3DN­%26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Dfflb%2­6biw%3D1348%26bih%3D569

bolak

annas: Takže je to to samý jako třeba Oscary, akorát že se to uděluje v Monaku? Filmy tedy nemusí splňovat nějaké další kritérium?

annas

Evropského Oskara představuje Evropská filmová cena, která se uděluje v různých zemích. Podmínkou je, že film nesmí být promítaný v TV.

Hledám něco víc, ale zatím jsem nenašla. Všude jsou jen uvedené konkrétní vítězové.
Budu pokračovat.

annas

Výběr seriálů, tedy i Vyprávěj byl zdůvodněn takto:

Ředitel festivalu Monte-Carlo David Tomatis o nominovaných seriálech řekl: "Tyto dramatické a komediální seriály jsou té nejvyšší kvality a reprezentují rozmanitý výběr mezi nejlepšími mezinárodními produkcemi“. Festival v Monte-Carlu hodnotí celkové uchopení tématu, tj. úhel pohledu jakým se tvůrci na téma dívají a úroveň profesionálního zpracování v kontextu současné evropské a světové tvorby. S ohledem na žánr a bez subjektivních očekávání. Celý náš tým se snažíme svou práci dělat poctivě a dobře, seriál považujeme za plnohodnotný tvar a chceme ho dělat co nejlépe to jde. Není to pro nás „odskočení si“ od filmové tvorby nebo výroby reklam. Myslím, že pro festival může být zajímavý náš odlehčený zábavný pohled na naši nedávnou historii. To, že se nesnažíme historii hodnotit a díváme se na ni s odstupem.

http://bijak.bles­k.cz/clanek/bi­jak-novinky/150711/se­rial-vypravej-ma-nominaci-do-monte-carla.html