_136

Z jakého důvodu jezdí Poláci pracovat do fabrik i třeba 100 km od domova?

Nechapu jak se může polským pendlerům vyplácet jezdit i 100 km sem na severní Moravu a pak 100km zpět do Polska každý pracovní den od pondělí do pátku na 3směnný provoz do fabriky přes agenturu na území severní Moravy a Slezska, když hodinová mzda se pohybuje okolo 110,– až 130,–. Děkuji za odpovědi✔️

Nejlepší odpověď
Pepa25

Máte to na tom inzerátu:

  • doprava zadarmo (předpokládám hromadný odvoz)
  • vysoké mzdy – v Polsku jsou mzdy srovnatelné, ale u dělnických profesí u nás v posledních letech docela poskočily – je rozdíl brát 17 nebo 20 tis. …
  • stabilní zaměstnání a hodně nabídek zaměstnání – i Polsku nezaměstnanost klesla, ale pořád je trochu vyšší než u nás, hlavně v některých regionech a české firmy mají zakázky, ale dlouhodobě málo lidí