_136

Z jakého důvodu chybí v severní a západní Evropě zkušený řemeslníci?

Mohl by mi zde někdo vysvětlit jak je možné že v Německu,Švý­carsku,Rakousku,Bel­gii,Norsku chybí zkušení řemeslníci ( svářeči,elektri­káři,Instalate­ři,zedníci,Te­saři..na bazosi pracovní agentury nebo zahraniční zaměstnavatele nabízejí od 8€ do 22 € / h nebo měsíční platy okolo 1900€ až třeba 3000€ podle profese Ale i tak nikdo nemá zajem čím to je?

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo je nevychoval. Řemeslníkem, obzvláště dobrým se člověk nestane do ána. Chce to spoustu praxe a zkušeností.

Další odpovědi
JežíšKristus

Mzda je v těchto zemích obecně tak 2.5× vyšší než v ČR. Za 2000 euro to moc lidí dělat nechce. Řemeslníci ale scházejí i v Česku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.