soska2misky

Z čeho zaplatí běžný Američan v New Yorku výdaje v době koronaviru?

Jako chápete, že ti lidi co kvůli koronaviru v New Yorku sedí doma na neplaceném volnu od nikoho nedotanou ani dolar?

Odpovědi
Drap

Stejně jako všude jinde. Záleží na sociálním systému daného státu, na úsporách a možnostech. Pro některé to nebude žádný problém, pro jiné, pokud to bude trvat déle to může znamenat že nepřežije.

DoTazatel

Samozřejmě jako vždy na dluh.
Ostatně každý vytisknutý dolar v USA je na dluh (viz FED, jeho historie, smysl a funkce).

Půjčky, kreditní karty (ne debetní, ale kreditní, kterými se někdy mylně označují debetní. Kreditky jdou do mínusu, čerpají z úvěru banky), kontokorent, „normální“ půjčky od bank aj. institucí, možná úspory (na ty bych nesázel, v USA jedou skoro všichni na dluh, hlavně na ty kreditky).

Jejich vláda může poskytovat různé slevy, nízké úroky, odklady plateb a další takové kraviny (nehorázně ráda a hodně zasahuje do ekonomiky ve všech jejich oblastech, snaží se „chytře“ řídit celý trh, hlavně taky pomocí bank). Taky může vláda hradit něco za občany (zaměstnance aj.), přispívat jim atd., když mají taky ten stav nouze.

(Ale osobně to u nich teď vůbec nesleduju… nějak mě to nezajímá).

Pepa25

Nekrmme trolly! Prostě navrhuju nově zaregistrované uživatele se sugestivními otázkami ignorovat.