Sáva

Nevíte, jak funguje Xbox? Více v doplnění otázky.

X box prosim o informace

Jak funguje,podle ceho vybrat? Hry se dokupují? Chci pro 10 letou dceru. Nemam zkusenosti, prosim o vysvetleni laikovi.Pripdne i konkretni typ.

Nejlepší odpověď
Palpatine

Myslím, že nejvýkonnější je Xbox One X, který stojí okolo 8 – 10 tisíc, ale jsou i jiné typy, které jsou levnější. (https://herni-konzole.heure­ka.cz/microsoft-xbox-one-x-1tb/specifika­ce/#section)

Hry se samozřejmě dokupují. Jsou k dispozici na klasických DVD, které můžete koupit v obchodech s hrami nebo v různých obchodech s elektronikou. Občas se pořádají akce, kdy ke koupi Xboxu dostanete hru zdarma a nebo se slevo
(https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Xbox)
Dle čeho vybírat? To záleží na vás, jsou na to různé parametry. At už budete vybírat podle ceny, výkonu, rozměrů je jen na vás a vaší peněžence.

Pokud vím, tak existují Xbox 360
Xbox One X
Xbox One S
Xbox One
Rozdíly mezi nimi sepisovat nebudu. Docela snadno se o nich dočtete.

Osobně bych vám doporučil Microsoft Xbox One S 500GB za 5 290 Kč. Má vše co vaše dcera k hraní potřebuje a nemá příliš velké rozměry. (https://herni-konzole.heure­ka.cz/microsoft-xbox-one-s-500gb/specifi­kace/#section)

Další odpovědi
aliendrone

X box je herní konzole, tedy v podstatě počítač primárně určený k hraní her. Výhodou konzolí (podle mne) je:

  1. nízká pořizovací cena (v porovnání s herním PC)
  2. odladěnost her (téměř nikdy „nepadají“ ani se „nesekají“)
  3. provozní robustnost – odolnost proti blbosti uživatelů, snadná instalace/nastavení her atd.
  4. relativní bezpečnost na síti v porovnání s PC

V případě X boxu je pořád možné sehnat [dokoupit] Kinect (to je takový pohybový ovladač/senzor, jistě jste viděla nějaké záběry hopsajcího hráče, který hraje „proti obrazovce“ tenis, kužeky apod.), jakkoliv Microsoft jeho výrobu ukončil.

Hry se kupují obvykle online na storu (jsou jich mraky a mnohé jsou již legendární), pro plné využití všech možností X boxu je nutné ho připojit k internetu.

Nevýhody:

  1. Je to „jen“ konzole, i když umí např. přehrávat videa/fotky/DVD, tak v porovnání s PC je to slabota (možnosti nastavení aj.) I když již před lety např. PS 3 uměla rozběhnout „plnohodnotný OS“ (Linux) a s dokoupením klávesnice a myši se z ní stalo „regulérní PC“, nedá se to se skutečným PC srovnávat.
  2. Přestože i PC hry díky potřebě co největšího počtu kupujících zdegenerovaly na úroveň průměrného hráče (jsou až na vyjímky „blbé a jednoduché“ z hlediska potřeby myšlení) oproti těm z období před cca 20 a více lety), pořád platí, že konzolové hry jsou ještě „o něco blbější“. Není to absolutní, i pro konzole existují náročnější kvalitní hry, jen je jich méně, převážně se produkují všelijaké arkády/shootery. (hopsání, střílení)

Tak asi takhle to vidím já. :)

nyjono

Jestli by víc neocenila nějaký pěkný víkendový výlet, za tu cenu.
Nebo počkat a vzít ji třeba do Disneylandu.

anonym

Google nedávno ohlásil svou technologii kterou se tak říkajíc rozhodl praštit pěstí do trhu s konzolemi (říkají tomu STADIA a v podstatě jde o streamování her). V podstatě to s čím přišel je tak revoluční že herní konzole během roku či dvou přestanou mít sebemenší smysl. Jmenuje se to Stadia a doporučuji shlédnout třeba toto video kde o projektu hovoří sami hráči https://indian-tv.cz/clanek/google-stadia-date-si-assassin-s-creed-v-prehliadaci-mak774 …

Podstatou technologie je myšlenka že k náročnému vykreslování grafiky her není potřeba používat vlastní drahý hardware, který kvůli tomu žere a topí jak varná konvice, ale stačí vykreslovat hru na výkoném hardwaru kdesi „v cloudu“, s tím, že obraz hry k nám bude přenášen ve 4K kvalitě 60FPS stejně jako si taková videa můžeme prohlížeč na youtube. Herní konzole tak není potřeba vůbec a přesto bude s touto technologií možné hrát hry které půjdou grafickou úrovní zpracování daleko za dnešní standard (zvlášť v porovnání s konzolemi které výkonostně vždy zaostávají i za PC natož pak za takovýmto cloudovým řešením kde bude mít jeden hráč k dispozici hned několik grafických karet, které se budou starat o herní zážitek aniž by si musel kteroukoliv z nich kupovat).

Více zde https://www.y­outube.com/wat­ch?v=STwC1K-dthE&t=2684s

podstatou je, že už dnes víme, že v brzké době nebudou mít herní konzole žádný smysl a tak kupovat ji nyní, se už nemusí zdát jako moc rozumná investice.

mzm

ge0rge: streamované hry zas tak revoluční nejsou. Slyšel jsem o takovém pokusu asi tak 10 let zpátky, akorát narazili na problém s odezvou. Pokud má někdo „blbý“ internet (dlouhá odezva, výpadky), tak je taková technologie k ničemu. U TV to tolik nevadí, televize si obsah přečte dopředu a pouští obsah klidně 10s starý. To u her nejde, žejo…

aliendrone

george>>> V průběhu roku nebo dvou??? ;) :D :D
Tak na to si zamlouvám první řadu s popcornem! :D :D :D

Nevím jak to bude vypadat s 5G sítěmi (až se někdy v budoucnosti zavedou), ale stávající sítě streamovat video plynule byť jen FHD s 25 FPS v REÁLNÉM čase (tedy bez precachingu. který je pochopitelně vyloučen) bez sekání nezvládnou ani omylem. :D

Výkon 10Tflop někde na serveru je sice moc fajn, ale dostat alespoň 60FPS ve 4K do koncového zařízení je úplně jiná věc. Spíš to vidím na takové ty osekané primitivní srandičky (aby byl co nejnižší bitrate), než na OPRAVDOVÉ hraní. Tady si počti, od té doby se reálně (technicky) prakticky nic nezměnilo. https://webtrh­.cz/380994-streamovani-her-cloudu-windows-liquidsky

Další věcí je, JAK to budou účtovat, vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby byly poplatky za minutu hraní. (On JAKÝKOLIV HW žere proud [náklady!], ten výkonný ovšem mnohem víc!) Sám Microsoft vědom si současných omezení plánuje DVĚ konzole, jednu lacinou shitku „na streamování“, druhou (drahou a výkonnou!) na POŘÁDNÉ HRANÍ. :) https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/hardware/479128-novy-xbox-bude-levny-vykonne-soucastky-potrebovat-nebude.html

Spíš to vidím na rozpačitý rozjezd (ovšem na budoucích 5G sítích), pokud to nebude rovnou propadák jako svého času přehypovaný Steam OS. Nebyl by to první megaambiciózní projekt Googlu, který pohořel. :) Potenciál to sice rozhodně má, ale přijde mi to trochu předčasné. S „opravdovou“ virtuální realitou začali také prudit v době 486DX50. ;) :) :D Takových vyhypovaných silných řečí jsem už zažil, tolik naslibovaných superlativů četl, sliby se slibují a blázni radují… Do roka či dvou konec konzolí ANI NÁHODOU NEBUDE! ;) :D :D