Avatar uživatele
annas

„Walt Disney použil pro své kreslené filmové příběhy téměř všechna zvířátka, jen jedno ne. To jsem si vybral já.“ Které?

Autorem slov je výtvarník a režisér Zdeněk Miler narozený 21. 2. 1921, jehož první příběh o tomto zvířátku vznikl v r. 1956 a hned získal cenu na filmovém festivalu v Benátkách. Net


  1. Oslovila vás zmíněná postava třeba jen v některém díle?
  2. Myslíte, že je dnes už pro děti tato postava zastaralá?

“Zvířatko bereme jako národní poklad, ale ten poklad by se měl také zvelebovat. Místo toho ho prodáváme, což je v pořádku, alespoň s ním vůbec někdo něco dělá," říká místopředseda Asociace animovaného filmu Michal Podhradský s tím, že XXX už nebude ten samý, na jakého jsme byli v Česku zvyklí. "V našich pohádkách je zakódovaný určitý kulturní background, který nelze přenést do jiného prostředí bez toho, aby nenastaly zásadní změny.”

https://magazin­.aktualne.cz/a­nimator-krteckovi-z-ciny-je-to-takove-gumove-zviratko/r~d28e6a­a815c111e5ba38002590604f­2e/?redirected=15192087­25

3. Vzpomente si na jiné Milerovy seriálové postavy?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/dmitri­ji-krtek-zem%C4%9B-kopec-louka-2019528/

--
Ad autacek, nepřečetl jste si otázku, neptala jsem se na autorská práva ale na docela něco jiného.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, independent před 2255 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Samozřejmě ovlivnila. Když začal krteček vznikat, byl jsem už dítě, televize byla nedostupná, tak první zážitky s ním byly z filmového plátna. Osobně myslím, že Krteček je nadčasový. Milovali ho moje děti, teď ho mají rádi i vnuci. I když krtečka lze považovat za národní poklad, myslím, že je i dobře, že ho prodáváme a šíříme dál do světa.Samozřejmě, částečně v jiných zemích bude působit jinak, ale myslím, že ani tak mu to neubere na atraktivnosti. Nemyslím si že je to popstava zastaralá. V dnešní době je sice spousta dalších kreslených hrdinů, ale jsem přesvědčen, že díky své srozumitelnosti a realistickému výtvarnému zpracování, přiblížením k reálnému životu je stále malými milován.
Těch zvířátek v Milerových filmech bylo spousta:žába, orel, rybička housenka, štěňátko, zajíc,rákosníček a ještě jsem jistě na spoustu zapomněl

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

1 – neoslovila. Mojí zvířecí hrdinové byli psi Bella a Šarik
2 – není
3 – nevzpomenu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

S existencí soukromého vlastnictví si s aitorskými právy může jejich vlastník dělat co chce. Nebo chcete více regulace, jako za komunistů?

Dědička práv si teď vozí zadek v Bentley, z Krtka se stal byznys, no ale co my s tím?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad autacek – neodpověděl jste na mou otázklu. a podotázky. Neptala jsem se na práva autora.

před 2255 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek