j.nick22

Vzniká nárok na podporu v nezaměstnanosti, když v práci skončím po měsíci, tj. ve zkušební době?

Předtím jsem byl 2 a půl měsíce na úřadu práce a předtím jsem pracoval 5 a půl roku v jedné firmě.

Nejlepší odpověď
carpediem

Nárok na podporu v nezaměstnanosti vzniká, pokud máš v posledních dvou letech jeden rok odpracovaný.

Pokud si za ty 2 a půl měsíce na ÚP podporu bral, tak budeš v podpůrčí době pokračovat. Pokud si ji nebral, máš nárok na podporu od začátku.

Další odpovědi
krpik

carpediem to říka dobře. Pokud jsi pracoval 5,5 let a potom jsi skončil a šel dělat kde tě za ty dva a půl měsíce propustily.Máš nárok na podporu jelikož máš splněnou podmínku odpracovány min. 1 rok během dvou let.Pokud jsi bral podporu a pak jsi šel dělat po třeba půl roce tak myslim že nedostaneš nic

ivzez

Carpediem a Krpík odpovídají správně, budete mít
nárok na podporu po zbývající část podpůrčí doby.

Podpora se vypočte z posledního zaměstnání.
A pozor na důvod ukončení zaměstnání ve zkušební době,
aby se Vám podpora zbytečně nekrátila.

Kelt

Těžko, protože ani po třech měsících nedostaneš nic. Konkrétně vám na to odpoví pracovník Úřadu práce..