fifo

Poradíte význam citátu? „Ti, kdož se přes moře plaví, jen podnebí mění, ne mysl“.

Vyznam citatu prosim. Ti, kdož se přes moře plaví, jen podnebí mění, ne mysl.

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste autora citátu, ani zdroj.

„Ti, kdož se přes moře plaví, jen podnebí mění, ne mysl.“ — Quintus Horatius Flaccus,

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/17855-quintus-horatius-flaccus-ti-kdoz-se-pres-more-plavi-jen-podnebi-meni-ne/
--

Člověk se snáz přizpůsobí vnějším podmínkám, pokud se chce někam dostat, neplatí jen pro plavbu na moři, ale obecně..

Jenže to nestačí, je třeba změnit sám sebe, tedy své myšlení, jen tak může být úspěšný Jenže zbavit se svých názorů či myšlenek, je pro někoho velmi těžké.

Další odpovědi
iceT

Citát chápu tak, že ať se člověk nachází kde chce, zůstává v jádru stejný, že se nemění.

LelandPalmer

I kdybys došel na konec světa, bereš si tam s sebou stále stejného sama sebe.

Ametyst

Neplatí to pro USA: tam se příchozí stávají hrdými Američany, melting pot funguje.